wnp.pl

Będą nowe miejsca pracy w mieleckiej SSE. Są nowe inwestycje

0 0

Modi Bags Mielec oraz drukarnia Pegwan planują nowe przedsięwzięcia na terenie SSE Euro-Park Mielec. Dzięki projektom obu firm powstanie 47 nowych miejsc pracy.

Spółka Mondi Bags Mielec zajmuje pozycję lidera w produkcji worków papierowych dla różnych gałęzi gospodarki: opakowania do cementu, pasz, nasion, także opakowania spożywcze. Nakłady inwestycyjne w wysokości 42 mln 640 tys. zł firma przeznaczy na modernizację istniejących już linii produkcyjnych i infrastrukturę pomocniczą.

Plan projektu zakłada realizację w dwóch etapach: zakup drukarki fleksograficznej, tutkarki i wentylówki oraz nowoczesnej linii workarskiej i regałów. W związku z prowadzonym przedsięwzięciem do końca czerwca 2016 roku spółka zatrudni 26 osób.

Z kolei Pegwan specjalizuje się w produkcji etykiet w technologiach, umożliwiających tworzenie nadruków na papierze, folii i tworzywach sztucznych. Spółka współpracuje m.in. z firmami Nestle Polska, grupa Żywiec, czy Kenpol.

W ramach nowego projektu Pegwen planuje na zakupionych gruntach wybudować zakład produkcyjny i wyposażyć go w specjalistyczne maszyny. Z efektów inwestycji skorzysta branża spożywcza, chemiczna, kosmetyczna i farmaceutyczna. Spółka deklaruje wydać na ten cel 7,5 mln zł.

 

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.