Bałagan prawny zahamował specjalne strefy ekonomiczne

0 0
Bałagan prawny zahamował specjalne strefy ekonomiczne

Pierwsze półrocze było dla specjalnych stref ekonomicznych bardzo udane, w tym okresie zarządzający wydali prawie dwa razy więcej zezwoleń na działalność niż w całym 2013 r. Jednak teraz napływ nowych firm do stref ustał, a wszystko przez bałagan prawny.

"Pierwsze półrocze 2014 r. było najlepszym w historii funkcjonowania stref, mamy deklaracje inwestorów tylko z tego półrocza o inwestycjach w najbliższych latach na skalę 21,6 mld zł" - mówił niedawno wicepremier, minister gospodarki Janusz Piechociński.

 Czytaj też: Więcej inwestycji i miejsc pracy - specjalne strefy biją rekord

Jednak teraz strefy przestały wydawać zezwolenia dla inwestorów. "Rzeczpospolita" upatruje przyczyny takiej sytuacji w zmianie prawa, która nastąpiła zgodnie z unijnymi regulacjami od lipca. Niestety Ministerstwo Gospodarki nie zdążyło na czas z odpowiednimi rozporządzeniami, co skutkuje zamarciem napływu inwestycji do stref.

Dziennik wylicza, że w lipcu nie wydane ani jednego zezwolenia, podobnie ma być w sierpniu. Resort gospodarki ma zdążyć z odpowiednimi rozporządzeniami dopiero we wrześniu, gdyż opóźnienie ma wynikać ze względów proceduralnych.

 Czytaj też: Minister wysyła Specjalne Strefy Ekonomiczne do szkół


SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (1)

  • Największy potencjał zdecydowanie daje JARTOM, tutaj faktycznie można zarobić niezłe pieniądze, zakładając posiadanie odpowiedniego kapitału. SSE daje możliwości, koszty mogą być niższe, tylko czy rynek to wykorzysta?

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.