Amerykańska fabryka quadów otwarta

Fabrykę firmy Polaris Polska produkującą pojazdy terenowe - głównie quady - otwarto oficjalnie w Opolu. Produkcję zakład uruchomił już w ub. tygodniu. Pracuje w nim obecnie ponad 170 osób. Inwestycja warta była ok. 100 mln zł.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Amerykańska fabryka quadów otwarta

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

23 wrz 2014 18:07


Jak powiedział dyrektor operacyjny Polaris Polska Bogusław Dawiec - jeszcze w tym roku z taśm firmy ma zjechać ok. tysiąc pojazdów, a w przyszłym roku - ok. 25 tys. Produkowane w Opolu maszyny - głównie quady, a także pojazdy wieloosobowe typu Ranger i pojazdy rekreacyjno-sportowe RZR - trafiać będą na rynki Europy, Środkowego Wschodu i Afryki.

Prezes i dyrektor generalny firmy Polaris Scott Wine mówił podczas otwarcia w Opolu, że opolska fabryka to pierwsze poza Ameryką Północną miejsce produkcji pojazdów terenowych Polaris. Ma odpowiadać za jedną trzecią sprzedaży poza rynkiem Ameryki Północnej.

Czytaj też: Polaris zbudował halę, produkcja ruszy latem

"Jest kluczowa dla naszych międzynarodowych planów rozwoju, ponieważ zapewnia terminowe zwiększenie mocy produkcyjnej" - zaznaczał.

Prezes Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (WSSE) Barbara Kaśnikowska podkreślała z kolei w Opolu, że w WSSE w sumie znalazło się już ponad 170 przedsiębiorstw. "Większość z nich działa w branży motoryzacyjnej, ale produkują głównie akcesoria. Polaris jest pierwszą inwestycją w strefie, ale nie ostatnią, która będzie produkować gotowe pojazdy" - mówiła. "Jesteśmy dumni z tego, że Polaris zdecydował się na tę inwestycję i liczymy, że trafią też tutaj poddostawcy współpracujący z tą firmą" - dodała.

Czytaj też:Firmy motoryzacyjne zatrudniają nowych pracowników

Z kolei marszałek woj. opolskiego Andrzej Buła przekonywał, że pracownicy Polarisa "będą doskonałym przykładem tego, że na Polakach można polegać". "Przed nami ogromna szansa, by władze miasta regionu oraz opolskich uczelni skorzystały z obecności tego zakładu. Myślę, że wspólnie z Polarisem będziemy budować nowe projekty" - dodał.

Dawiec podał, że dotychczas pracę w opolskim Polarisie znalazło ponad 170 pracowników. Do roku 2015 pracę w fabryce ma mieć 300 osób, a generalnie wielkość zakładu pozwala na zatrudnienie nawet 500 osób. Pracownicy produkcyjni pochodzą niemal wyłącznie z Opola i okolic miasta. Dyrektor operacyjny zapowiedział, że w tym roku mają być jeszcze zatrudniani monterzy i spawacze.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.