Akant zainwestuje w Podstrefie Koszalin SSSE. Będą nowe miejsca pracy

Akant wybuduje nowy zakład produkcyjny w Podstrefie Koszalin SSSE. Początkowo pracę znajdzie tu 40 osób, ale później zatrudnienie wzrośnie nawet do 200.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Akant zainwestuje w Podstrefie Koszalin SSSE. Będą nowe miejsca pracy

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

21 maj 2015 12:35


40 osób zamierza zatrudnić koszalińska firma Akant produkująca systemy osłonowe, która otrzymała niedawno zezwolenia na prowadzenie działalności na terenie Podstrefy Koszalin Słupskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Jak powiedział dyrektor generalny firmy Akant Robert Jaśkiewicz, budowa nowego zakładu produkcyjnego w Podstrefie Koszalin SSSE powinna zakończyć się pod koniec 2018 r. Początkowo znajdzie tu pracę 40 osób, ale później zatrudnienie wzrośnie nawet do 200 osób - dodał.

Firma zainwestuje w Podstrefie Koszalińskiej SSSE 5 mln zł

Jaśkiewicz podkreślał, że preferencyjne warunki oferowane przez strefy ekonomiczne są dla firmy "rozwiązaniem idealnym". "Cieszę się, że Koszalin dostrzega prężnie rozwijające się przedsiębiorstwa takie, jak Akant, w dużej mierze ułatwiając przyspieszenie rozwoju naszej firmy, a co za tym idzie całego miasta" - powiedział Jaśkiewicz.

Firma zamierza zainwestować na terenie Podstrefy Koszalin SSSE około 5 mln zł. Spółka planuje postawić nowoczesny zakład produkcyjny. Wizytówką przedsięwzięcia ma być innowacyjny dział techniczno - wdrożeniowy, który ma tworzyć nowe wzory użytkowe i przemysłowe.

Akant działa od 1998 r. i zajmuje się produkcją systemów osłonowych; to m.in. żaluzje, rolety, moskitiery, maty drewniane i markizy.

Podstrefa Koszalin Słupskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej funkcjonuje na powierzchni około 150 ha. W strefie pracuje łącznie ponad 1700 osób.

Słupska Specjalna Strefa Ekonomiczna (SSSE) to blisko 900 ha gruntów pod inwestycje, zlokalizowanych w 17 miejscach w dwóch województwach pomorskim i zachodniopomorskim.

SSSE wydała dotychczas ponad 126 zezwoleń na działalność, z czego ok. 79 jest aktywnych. W strefie prowadzonych jest obecnie blisko 60 projektów inwestycyjnych, a zatrudnionych jest tam blisko 3,8 tys. pracowników. Łączne nakłady w SSSE wyniosły 1,4 mld zł. 20 firm, które otrzymały zezwolenia na działalność w strefie w 2014 r., zadeklarowało inwestycje na poziomie 765 mln zł i utworzenie 417 nowych miejsc pracy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.