Afera w Volkswagenie. Zamieszanych co najmniej 30 menedżerów

Jak donosi "Der Spiegel" - powołując się na badania śledczych - w manipulacje wynikami pomiarów emisji spalin w silnikach Diesla zamieszanych jest co najmniej 30 menedżerów.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Afera w Volkswagenie. Zamieszanych co najmniej 30 menedżerów

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

15 paź 2015 9:47


Volkswagen nie skomentował tych doniesień. W zeszłym tygodniu szef amerykańskiego oddziału koncernu Michael Horn tłumaczył, że winę za skandal ponosi "kilku inżynierów ds. oprogramowania", którzy instalowali specjalne programy fałszujące wyniki testów emisji szkodliwych substancji.

Niemiecki tygodnik zwraca uwagę, że w sprawie należy się jednak spodziewać zawieszenia kilkunastu osób na kierowniczych stanowiskach. "Spiegel" powołał się na wyniki śledztw, prowadzonych zarówno przez firmę prawniczą Jones Day, jak i samego producenta. Tygodnik podkreśla, że krąg osób zamieszanych w aferę może być jeszcze większy.

Czytaj też: Afera spalinowa w Volkswagenie nadszarpnie reputację firmy jako pracodawcy?

W ubiegłym miesiącu amerykańska federalna Agencja Ochrony Środowiska (EPA) poinformowała, że w swych samochodach z silnikami Diesla Volkswagen instalował zabezpieczenia przed nadmierną emisją tlenków azotu podczas testów. Ujawnienie tego faktu wywołało najpoważniejszy na przestrzeni ostatnich lat skandal w globalnej branży motoryzacyjnej, a Volkswagenowi grożą teraz w USA wielomiliardowe kary.

Oprogramowanie wyłączało system neutralizacji tlenków azotu podczas normalnej eksploatacji samochodu i włączało go w razie rozpoznania, że silnik poddawany jest testom. Volkswagen przyznał się, że wykorzystał takie rozwiązanie łącznie w około 11 mln samochodów na świecie, z których około 8 mln sprzedano w państwach Unii Europejskiej, w tym 2,8 mln w Niemczech

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.