80 nowych miejsc pracy w fabryce czekolady

Łódzka fabryka Barry Callebaut - światowego potentata w produkcji słodyczy - w ciągu dwóch lat zostanie rozbudowana o dwie nowoczesne linie produkcyjne. Inwestycja pochłonie niemal 96 mln zł, a zatrudnienie w zakładzie do 2016 roku znajdzie kolejnych 80 osób.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

80 nowych miejsc pracy w fabryce czekolady

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

10 lis 2014 16:06


W środę (12 listopada) odbędzie się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod nową inwestycję. Pierwsza z nowych linii produkcyjnych zostanie uruchomiona latem 2015 roku, a cała inwestycja ma zostać ukończona do końca 2016 roku - poinformowali w poniedziałek PAP przedstawiciele inwestora.

Istniejąca od niemal 20 lat łódzka fabryka Barry Callebaut Manufacturing Polska należąca do szwajcarskiej grupy Barry Callebaut, jest zlokalizowana na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Czytaj też: Tutaj czekoladę produkuje się na okrągło, bez nadgodzin

W ramach inwestycji firma powiększy swoje hale produkcyjne i zainstaluje dwie nowe linie technologiczne do produkcji czekolady. Szacowany koszt inwestycji to niemal 96 mln zł, a dzięki niej powstanie co najmniej 80 nowych miejsc pracy (do końca 2016 r.). W ten sposób - według inwestora - łódzki zakład zwiększy zatrudnienie do ok. 200 osób.

Zdaniem Philippa Schoellera, wiceprezydenta Food Manufacturers na Europę Centralną w Barry Callebaut, rozbudowa łódzkiej fabryki jest jednym z kluczowych elementów strategii rozwoju firmy w tej części Europy.

Czytaj też: Chipsy Pringles prosto z Kutna. I dwieście miejsc pracy

"Nasza działalność w Polsce ma ogromne znaczenie dla średnio- i długookresowych planów firmy, a zwiększenie możliwości produkcyjnych i rozwój nowoczesnych metod wytwarzania czekolady to klucz do utrzymania naszej wiodącej pozycji na rynku" - zaznaczył Schoeller.

Barry Callebaut Group z siedzibą w Zurychu jest czołowym światowym producentem wyrobów czekoladowych i kakaowych. Grupa posiada 50 zakładów produkcyjnych na całym świecie i zatrudnia ponad 9 tys. osób. W roku fiskalnym 2012/2013 jest przychód wyniósł 4 mld euro.

Rozbudowa fabryki Barry Callebaut jest jednym z największych projektów inwestycyjnych zatwierdzonych w 2014 roku w Łódzkiej SSE. W tym roku Strefa wydała inwestorom rekordową liczbę 36 zezwoleń na działalność. Zadeklarowali oni utworzenie niemal 2400 miejsc pracy i inwestycje na poziomie ponad 1,5 mld zł.

Łódzka SSE zajmuje obecnie w sumie 1302 ha i składa się z 45 podstref w trzech województwach: łódzkim, wielkopolskim i mazowieckim. Przez 17 lat istnienia wydała ponad 275 zezwoleń na działalność, a firmy zrealizowały lub zapowiedziały inwestycje o wartości ponad 11,5 mld zł. Powstało lub ma powstać dzięki nim ponad 30 tys. miejsc pracy.

Najsilniejsze branże obecne w strefie to: AGD, kosmetyczno-farmaceutyczna, IT oraz motoryzacyjna. W tym roku Łódzka SSE została uznana za najlepszą strefę dla małych i średnich przedsiębiorstw w Europie w rankingu Global Freezones of the Year 2014 fDi Magazine - pisma z grupy Financial Times.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.