610 nowych miejsc pracy w Tarnobrzeskiej SSE

Na rozszerzenie Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej o prawie 21 ha zgodził się rząd. Na nowych terenach inwestycyjnych w najbliższych latach powstanie ponad 610 nowych miejsc pracy.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

610 nowych miejsc pracy w Tarnobrzeskiej SSE

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

4 sie 2015 20:51


Wśród działek, które zostały włączone do tarnobrzeskiej strefy, jest m.in. ponad 12 ha w Łapach na Podlasiu. Według szacunków powstać ma tam ponad 450 miejsc pracy. Inwestor ma zostać wybrany w drodze przetargu.

Podobnie jak na nowej działce w podstrefie w Rudniku nad Sanem k. Stalowej Woli. Na liczącym ponad 4,3 ha terenie utworzonych ma zostać ponad 160 etatów, a wartość inwestycji ma wynieść prawie 50 mln zł.

Strefą objęte zostało też prawie 2 ha w podstrefie w Gorzycach. Działka ta jest potrzebna firmie Federal Mogul do rozbudowy swojego zakładu. Zgodnie z otrzymanym już zezwoleniem na tę inwestycję, spółka zainwestuje do 2019 r. co najmniej 73,5 mln zł oraz utworzy 10 nowych miejsc pracy i utrzyma dotychczasowe zatrudnienie na poziomie prawie 1,4 tys. etatów. Federal Mogul to producent komponentów dla branży motoryzacyjnej, specjalizuje się w produkcji tłoków do silników.

Czytaj też: Nieruchomości na sprzedaż w podstrefie Łapy Tarnobrzeskiej SSE

Nowe tereny do tarnobrzeskiej SSE zostały włączone również w radomskiej podstrefie. M.in. ponad 0,45 ha działki potrzebne jest do rozbudowy istniejącego już zakładu firmy Global Cosmed - producenta kosmetyków i chemii gospodarczej. Inwestycja spółki ma kosztować 20 mln zł, dzięki niej powstanie też 30 miejsc pracy. Firma zobowiązała się również utrzymać dotychczasowe utworzone przez nią ponad 110 miejsc pracy.

Po zmianach całkowita powierzchnia strefy wyniesie ponad 1743 ha.

Tarnobrzeska Specjalna Strefa Ekonomiczna Euro-Park Wisłosan powstała w 1997 r. Od początku istnienia TSSE nakłady inwestycyjne wyniosły w niej ponad 7,7 mld zł. Dzięki strefie powstało do tej pory ponad 26 tys. nowych miejsc pracy. Podstrefy TSSE znajdują się w województwach m.in. dolnośląskim, lubelskim i mazowieckim.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.