40 mln euro będzie kosztował nowy zakład grupy Safran

0 0
40 mln euro będzie kosztował nowy zakład grupy Safran
Uroczystość zawieszenia wiechy z okazji ukończenia głównych prac konstrukcyjnych w nowym zakładzie Safran Transmission Systems Poland. Fot. Skanska

• W kwietniu 2017 r. rozpocznie się produkcja w nowym zakładzie Safran Transmission Systems Poland w Sędziszowie Małopolskim (Podkarpackie).
• W fabryce produkowane będą elementy do silników lotniczych.
• Koszt inwestycji to 40 mln euro.

Jak poinformowała specjalistka ds. komunikacji w STSP Danuta Majka, zakończenie prac budowlanych planowane jest na pierwszy kwartał przyszłego roku. "Natomiast produkcja rozpocznie się w kwietniu 2017 roku" - dodała.

Nowy zakład produkcyjny, którego budowę rozpoczęto w styczniu tego roku, jest zlokalizowany 3 kilometry od istniejącej fabryki Safran Transmission Systems Poland w Sędziszowie Małopolskim.

Budynek główny składać się będzie z hali głównej, dwukondygnacyjnej części administracyjno-socjalnej oraz jednokondygnacyjnej części technicznej.

Czytaj też: Volkswagen otworzył nowy zakład produkcyjny we Wrześni

Jak zaznaczył Łukasz Kutyba z firmy Skanska, która buduje zakład, zakończyły się prace przy konstrukcji obiektu. "Aktualnie trwają prace związane z pokryciem dachu, obudową hali z płyt warstwowych oraz wzmocnieniem podłoża pod parkingi. Rozpoczęliśmy także roboty związane z instalacjami elektrycznymi, przeciwpożarowymi oraz wentylacjami" - dodał.

W nowym zakładzie będą wytwarzane części i podzespoły do najnowocześniejszych silników LEAP, które zastąpią najpopularniejsze silniki lotnicze CFM w samolotach nowej generacji wprowadzanych na rynek przez koncerny Boeing, Airbus i Comac (Chiny).

W najbliższych kilku latach Safran Transmission Systems Poland planuje zatrudnić ponad 300 osób i już obecnie poszukuje technologów, kontrolerów jakości i operatorów maszyn do swojego nowego zakładu.

Safran Transmission Systems Poland (d. Hispano-Suiza) należy do grupa Safran; funkcjonuje w Sędziszowie Małopolskim od 2001 r. i specjalizuje się w produkcji oraz montażu zaawansowanych technologicznie części i modułów do silników napędzających samoloty Airbus i Boeing. Zatrudnia obecnie ponad 650 pracowników.

Głównymi produktami polskiego zakładu są przekładnie do silników lotniczych, koła zębate i korpusy przekładni. Firma rozwija także produkcję łopatek, statorów i wsporników.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.