4 tys. pracowników Alstomu dołączy do GE

0 0
4 tys. pracowników Alstomu dołączy do GE
General Electric otrzymało 8 września br. informację, iż Komisja Europejska zatwierdziła planowaną sprzedaż działu energetycznego i działu sieci przesyłowych Alstomu, Fot. Alstrom

- Alstom ma ponad 4 tys. pracowników w Europie Środkowo-Wschodniej, którzy dołączą do grona 16 500 pracowników sektora przemysłowego GE w tym regionie - mówi

General Electric otrzymało 8 września br. informację, iż Komisja Europejska zatwierdziła planowaną sprzedaż działu energetycznego i działu sieci przesyłowych Alstomu. Pozytywną rekomendację odnośnie planowanego przejęcia wystosował także departament sprawiedliwości. Decyzje te otwierają drogę do możliwie szybkiego sfinalizowania transakcji w czwartym kwartale bieżącego roku.
 
- Decyzje Komisji Europejskiej i departamentu sprawiedliwości znacząco przybliżają nas do możliwe szybkiego przypieczętowania transakcji w czwartym kwartale tego roku - mówi Jeff Immelt, prezes GE. - Sformułowaliśmy odpowiedź na zastrzeżenia Komisji Europejskiej i departamentu sprawiedliwości odnośnie możliwego zaburzenia konkurencyjności, jakie mogłoby wiązać się ze zrealizowaniem planowanej transakcji. Należy jednak podkreślić, że poczynione ustępstwa nie wpływają negatywnie na strategiczne i ekonomiczne korzyści transakcji. Wzajemnie uzupełniające się technologie Alstomu i GE oraz korzystne usytuowanie geograficzne przejmowanych aktywów zaowocują większymi korzyściami dla klientów i wysoką stopą zwrotu dla akcjonariuszy GE.

4 tys. pracowników dołącza do GE

- Jest to krok milowy dla GE, wiodącej firmy realizującej projekty infrastrukturalne i oparte na nowoczesnych technologiach, ze względu na to, iż jest to największe w historii firmy przejęcie. Alstom ma ponad 4 000 pracowników w Europie Środkowo-Wschodniej, którzy dołączą do grona 16 500 pracowników sektora przemysłowego GE w tym regionie. Cieszymy się z tego historycznego połączenia - komentuje Peter Stracar, prezes GE na Europę Środkowo-Wschodnią.

GE porozumiało się już z Ansaldo w sprawie szczegółów sprzedaży. Firma spodziewa się, że nastąpi ona po sfinalizowaniu transakcji z Alstomem oraz uzyskaniu wszelkich niezbędnych pozwoleń od organów regulacyjnych.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.