351 nowych miejsc pracy w Krakowskiej SSE

12 zezwoleń na prowadzenie działalności w Krakowskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej wydała w pierwszej połowie tego roku zarządzająca nią spółka. Firmy, które je otrzymały, zadeklarowały utworzenie 351 miejsc pracy.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

351 nowych miejsc pracy w Krakowskiej SSE

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

22 lip 2015 18:14


Jak poinformowała PAP w środę (22 lipca) Barbara Wityńska-Słącz z Krakowskiego Parku Technologicznego, wśród inwestorów, którzy otrzymali zezwolenia są zarówno duże zagraniczne przedsiębiorstwa, jak i rodzime firmy z sektora małych i średnich przedsiębiorstw.

Inwestorzy z branży przemysłowej

W podstrefach znajdujących się poza Krakowem zainwestują przede wszystkim firmy przemysłowe, m.in. japońska korporacja Nidec, produkująca silniki i napędy elektryczne, kosztem 15 mln zł rozbuduje istniejący zakład w Niepołomicach i wyposaży go w nowe linie produkcyjne a firma Alupol Films, producent folii aluminiowej, wybuduje zakład za 150 mln zł w podstrefie w Oświęcimiu.

Czytaj też: Kostrzyńsko-Słubicka SSE większa o 121 ha

W Niepołomicach swój zakład za 13,6 mln zł rozbuduje też producent transformatorów Elettrostandard, fabryka okien Dako wyda 13,4 mln zł na rozbudowę zakładu w Nowym Sączu a firma SWT, wytwarzająca sprzęt elektroniczny zainwestuje 12 mln zł w Zatorze.

Firmy z sektora IT

W podstrefie w Krakowie swe przedsięwzięcia biznesowe ulokują firmy z sektora IT. Są to krajowi producenci oprogramowania: Grape Up, Wind Mobile, Noala.

Według zapowiedzi przedstawicieli krakowskiej SSE, we wrześniu może zostać wydanych kolejnych 10 zezwoleń na prowadzenie działalności w strefie, ale będzie to zależało od terminu podjęcia przez rząd decyzji o jej rozszerzeniu. Wniosek w tej sprawie zarząd KPT złożył w resorcie gospodarki jeszcze w zeszłym roku. Opiewa on na ponad 177 hektarów terenów inwestycyjnych na terenie kilku gmin.

Czytaj też: Tarnobrzeska SSE będzie większa. Powstanie w niej 600 nowych miejsc pracy

"Mamy nadzieję, że sprawa rozszerzenia znajduje się na finiszu i będzie miała swój szczęśliwy finał we wrześniu tego roku" - zaznaczyła Wityńska-Słącz.

Polscy inwestorzy

Większość planowanych tam inwestycji to przedsięwzięcia polskie, dwa zagraniczne. Mogą one powstać m.in. w podstrefach w Skawinie, Wolbromiu, Kluczach i Jaworznie, a także w Krakowie. Inwestorzy reprezentują różne branże: maszynową, motoryzacyjną, farmaceutyczną czy spożywczą. W sumie w ramach inwestycji oczekujących na rozszerzenie strefy powstanie ok. 300 nowych miejsc pracy a deklarowane nakłady to ponad 350 mln zł.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.