330 nowych miejsc pracy w WSSE dzięki nowym inwestorom

Blisko 330 osób planują zatrudnić przedsiębiorcy, którzy otrzymali zezwolenia na działalność w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej "Invest-Park".
REKLAMA


Puls HR Puls HR

330 nowych miejsc pracy w WSSE dzięki nowym inwestorom

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

24 cze 2015 13:57


Kto zdecydował się na inwestycje w WSSE? Przykładowo firma Gestamp Wrocław wynajmie i wyposaży w linie technologiczne halę we Wrocławiu. Hiszpański przedsiębiorca zajmuje się projektowaniem i produkcją między innymi ram podtrzymujących silnik, skrzynię biegów oraz kolumnę kierownicy. Firma zainwestuje 69 mln złotych i zatrudni co najmniej 20 osób.

Firma Solgaz, przedstawiciel branży AGD, wyposażył halę w Świdnicy. Przedsiębiorstwo produkuje innowacyjne, gazowe kuchenki pod zabudowę, które charakteryzują się brakiem płomieni (opatentowana technologia „gaz pod szkłem”). Polska firma deklaruje zatrudnienie 5 osób i zainwestowanie 1,3 mln złotych.

Czytaj też: Kolejne pozwolenia w Łódzkiej SSE. Firmy będą zatrudniać

Na inwestycję w Świdnicy zdecydowała się także firma Almes Poland, producent komponentów do silników i wentylatorów dla branży AGD. Włoski przedsiębiorca stworzy 10 miejsc pracy i zainwestuje ponad 3 mln złotych w wyposażenie hali.

Inoxveneta otrzymała drugie zezwolenie na działalność w WSSE. Inwestycja polega na rozbudowie zakładu w Strzelinie. Dodatkowe linie technologiczne zwiększą produkcję hermetycznych obudów oraz urządzeń stosowanych w branży AGD i motoryzacyjnej. Włoska firma zainwestuje 1,8 mln złotych i zatrudni co najmniej 5 osób.

Corthinx to polska firma zajmująca się produkcją ekskluzywnych łodzi wycieczkowych i sportowych. Przedsiębiorca wynajął halę przemysłową w Wałbrzychu, wybudowaną przez spółkę WSSE „Invest-Park”. Corthinx zainwestuje blisko 7,5 mln złotych w wyposażenie obiektu. W hali znajdzie się: wielkogabarytowa frezarka CNC, wtryskarka oraz kabiny do wygrzewania kompozytów, urządzenia spawalnicze oraz w pełni wyposażona stolarnia. Firma zatrudni 20 osób.

Czytaj też: Najstarsza SSE ma już 20 lat. Dotychczas pracę znalazło w niej 30 tys. osób

Framo Morat Polska należy do międzynarodowej grupy Franz Morat. Firma jest producentem wysokiej jakości układów napędowych, począwszy od kół zębatych, poprzez przekładnie, aż po kompletne mechanizmy skrzyń biegów. Nowa inwestycja zostanie zlokalizowana w hali produkcyjno–magazynowej w nowej Rudzie. Firma zadeklarowała inwestycje przekraczające 10 milionów złotych i zatrudnienie co najmniej 40 osób. W planach firmy jest jednak stworzenie około 100 miejsc pracy, 30 jeszcze w tym roku.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.