300 miejsc pracy w Lęborku. Pierwsze zatrudnienia szykują się pod koniec kwietnia

Firma Alteams Group z Finlandii zapowiedziała w piątek 22 marca w Gdańsku budowę fabryki i uruchomienie w lipcu produkcji. Koszt inwestycji szacuje się na ok. 15 mln euro.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

300 miejsc pracy w Lęborku. Pierwsze zatrudnienia szykują się pod koniec kwietnia

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

25 mar 2013 11:58


Zakład będzie wytwarzać aluminiowe elementy do budowy systemów telekomunikacyjnych. Będzie to największy projekt inwestycyjny w sektorze produkcyjnym na Pomorzu w okresie ostatnich czterech lat. Plany inwestora z Finlandii ogłoszono w piątek 22 marca w Gdańsku podczas konferencji prasowej.

Menedżer ds. zasobów ludzkich w zakładzie w Lęborku, Maria Podoska-Szałacka powiedziała podczas konferencji, że do końca roku będzie zatrudnionych ok. 50 osób, a do końca 2014 roku - ok. 100 osób. Pierwsi pracownicy mają być zatrudniani na przełomie kwietnia i maja.

"Będziemy szukali osób, które będą mogły pracować przy procesie odlewniczym, przy obrabiarkach, ale będziemy szukać osób do montażu, gdzie nie są potrzebne specjalne kwalifikacje" - dodała. Zaznaczyła, że zakład będzie szukał do pracy zarówno mężczyzn, jak i kobiety.

Burmistrz Lęborka, Witold Namyślak liczy, że fabryka Alteams Group przyczyni się do ożywienia gospodarczego w mieście, do powstania nowych firm w otoczeniu nowego zakładu. Spodziewa się też poprawy sytuacji na lęborskim rynku pracy, gdzie obecnie ok. 20 proc. mieszkańców jest bezrobotnych. Poinformował, że w ok. 35-tysięcznym mieście zarejestrowanych jest ponad dwa tysiące osób bez pracy. Poinformował PAP, że władze miasta zwolniły firmę z podatku od nieruchomości na okres 5 lat.

Prezes Alteams Group, Asko Nevala poinformował, że w ciągu 3-4 lat firma w Lęborku chce osiągnąć roczną sprzedaż na poziomie ok. 30 mln euro i zatrudniać 200-300 osób.

Dyrektor Departamentu Inwestycji Zagranicznych Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych, Iwona Chojnowska-Haponiuk powiedziała w Gdańsku, że "to jest ważna inwestycja, nie tylko dla Lęborka i Pomorza, ale też dla całego kraju". Zaznaczyła, że o ulokowaniu inwestycji w Polsce zdecydowały m.in. stabilność gospodarcza, korzystne położenie „w sercu Europy" oraz bliskie sąsiedztwo z klientami firmy w regionie morza Bałtyckiego.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.