25 firm przyjętych do białostockiego parku

Do końca marca trwa ostatnia rekrutacja podmiotów do inkubatora technologicznego. - To szansa dla młodych osób, które dopiero planują rozpoczęcie działalności – zapewniają przedstawiciele białostockiego parku.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

25 firm przyjętych do białostockiego parku

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

11 mar 2013 9:15


- Trwająca rekrutacja to szansa dla młodych osób, które dopiero planują rozpoczęcie działalności lub takich, które na koniec pierwszego kwartału 2013 roku będą działać na rynku nie dłużej niż trzy lata - poinformowała w komunikacie Julita Maciorowska z Białostockiego Parku Naukowo-Technologicznego.

Po dotychczasowych dwóch naborach formalnie status lokatora inkubatora technologicznego dostało 21 firm, 4 kolejne ulokują się w centrum technologicznym. Jest też już dwóch pierwszych najemców na specjalistyczne laboratoria, które powstaną w Parku.

W inkubatorze, czyli miejscu dla młodych firm, znajdą się głównie podmioty zajmujące się nowoczesnymi technologiami z branży IT, automatyki i robotyki, a także elektroniki, e-marketingu, aplikacji mobilnych, grafiki komputerowej, telekomunikacji.

W centrum technologicznym natomiast działać będą 4 firmy z branży IT dla sektora finansowego, zajmujące się wytwarzaniem oprogramowania i przetwarzaniem danych. Firmy te zajmą większość powierzchni centrum. Zostało tam jeszcze wolnych tylko około 150 metrów powierzchni biurowej. Firmy chętne mogą się jeszcze zgłaszać.

To miejsce przede wszystkim dla podmiotów, które prowadzą innowacyjną działalność związaną z nowoczesnymi technologiami - podkreśla Park. Na terenie centrum technologicznego powstawać też będą laboratoria. Już wiadomo, że Uniwersytet Medyczny w Białymstoku będzie tam prowadzić Laboratorium Obrazowania Medycznego.

Znajdzie się tam specjalistyczne, unikalne na skalę europejską urządzenie do skanowania ciała ludzkiego. Rzecznik UM prof. Lech Chyczewski powiedział, że sprzęt ten będzie służył zarówno do diagnostyki pacjentów jak i do badań naukowych nad chorobami cywilizacyjnymi takimi jak np. nowotwory czy cukrzyca i powikłaniami tych schorzeń.

Badania naukowe będą się odbywać we współpracy z biznesem. Wiadomo już też, że drugie laboratorium będzie zajmować Polska Akademia Nauk, która je wyposaży na potrzeby Zakładu Profilaktyki Chorób Metabolicznych.

BPN-T poinformował, że w laboratoriach zostało jeszcze do wynajęcia około 273 metrów powierzchni dla zainteresowanych najemców. W ramach tworzenia Białostockiego Parku Naukowo-Technologicznego miasto przygotowało także dla inwestorów 23,1 ha gruntów. To 27 działek.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.