200 mln zł dla GE w Polsce. Polacy wygrywają wewnętrzną konkurencję

0 0
200 mln zł dla GE w Polsce. Polacy wygrywają wewnętrzną konkurencję
General Electric każdego roku wydaje w Polsce na badania i rozwój 100 mln dolarów. (Fot. Twitter/GE Reports)

- Podjęliśmy niedawno decyzję, aby dofinansować kwotą 200 mln zł fabryki produkujące turbiny i generatory w Polsce – poinformowała Beata Stelmach, prezes General Electric na Polskę i kraje bałtyckie.

General Electric każdego roku wydaje w Polsce na badania i rozwój 100 mln dolarów – chodzi o projektowanie silników, usprawnienia procesów czy poszukiwanie lepszych materiałów w fabrykach.

Niedawno koncern zdecydował o dofinansowaniu kwotą 200 mln zł fabryk produkujących turbiny i generatory w Polsce – poinformowała Beata Stelmach, prezes General Electric na Polskę i kraje bałtyckie podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy.

Jak wyjaśniała, polskie kadry są coraz lepsze i wygrywają wewnętrzną konkurencję z innymi pracownikami koncernu na świecie, stąd pieniądze na kolejne projekty.

- Jesteśmy już w Polsce 25 lat. Zatrudniamy 12,5 tys. osób – na liniach produkcyjnych, ale i inżynierów najwyższej klasy. I największą wartością naszej dotychczasowej inwestycji są ludzie. Fantastycznie wykształceni, chętni do pracy i cały czas poprawiający swoją produktywność – powiedziała Stelmach.

Czytaj też: Beata Stelmach: Atutem polskich pracowników jest wykształcenie, mobilność i umiejętność dostosowywania się

Jak podkreśliła to właśnie dzięki pracownikom, koncern zatrudniający ponad 300 tys. osób na całym świecie, zwiększa swoje zaangażowanie w Polsce. – Mamy też centrum inżynieryjne, gdzie 2 tys. osób pracuje nad projektowaniem silników lotniczych. Konkurujemy wewnętrznie w grupie i Polska cały czas tę konkurencję wygrywa – podkreśliła Stelmach.

W opinii szefowej GE Poland, Polska ma przed sobą olbrzymią szansę rozwojową. Inwestorzy, którzy przybyli do Polski kilka lat temu ze względu na niskie koszty pracy, dziś widzą, że w Polsce jest tworzona wartość dodana i mogą być tu wprowadzane rozwiązania innowacyjne.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.