112 mln zł inwestycji w Wałbrzyskiej SSE

GKN Driveline Polska i Nifco Poland dostały zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Invest-Park (WSSE). Spółki zainwestują łącznie co najmniej 112 mln zł odpowiednio w podstrefach Oleśnica i Świdnica.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

112 mln zł inwestycji w Wałbrzyskiej SSE

PODZIEL SIĘ


Autor: bd

20 cze 2014 14:50


"W ramach nowej inwestycji firma [GKN Driveline Polska] będzie produkować innowacyjne części samochodowe, tj. homokinetyczne przeguby niestosowane dotąd na rynku polskim. Przedsiębiorca zadeklarował poniesienie nakładów inwestycyjnych w wysokości co najmniej 67 mln zł oraz zatrudnienie 30 nowych pracowników. Firma planuje zakończyć inwestycję najpóźniej do 31.12.2019 r." - podała strefa w komunikacie.

Nifco Poland ma prowadzić działalność polegającą na produkcji plastikowych elementów dla przemysłu motoryzacyjnego, m.in. plastikowych elementów wyposażenia auta w tym części kinematycznych. Przedsiębiorca zagwarantował poniesienie nakładów inwestycyjnych w wysokości co najmniej 45 mln zł oraz zwiększenie zatrudnienia co najmniej o 150 pracowników. Firma planuje zakończyć inwestycję najpóźniej do 31 grudnia 2020 r.

Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna składa się z 41 podstref, położonych na terenie województw: dolnośląskiego, opolskiego, wielkopolskiego i lubuskiego. Jej łączna powierzchnia to 2212 ha.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.