1 października możliwe zmiany w radzie nadzorczej Taurona

Zmian w zarządzie Taurona można się spodziewać w czwartek (1 października). Na ten dzień zwołano posiedzenie rady nadzorczej Tauron Polska Energia.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

1 października możliwe zmiany w radzie nadzorczej Taurona

PODZIEL SIĘ


Autor: WNP.pl

wnp.pl

30 wrz 2015 9:06


To już kolejne podejście do zmian w zarządzie Taurona. Punkt o zmianach w zarządzie katowickiej spółki był już w programie dwóch posiedzeń rady nadzorczej w sierpniu, do zmian jednak nie doszło - za pierwszym razem podczas posiedzenia rady nie zebrano kworum, a za drugim razem tego punktu programu nie omawiano.

Spodziewane zmiany w zarządzie Taurona mają związek z procesem sprzedaży kopalni Brzeszcze przez Spółkę Restrukturyzacji Kopalń (SRK). Można się spodziewać, że los członków zarządu Taurona zależy od wyników negocjacji 30 września. 

Przypomnijmy, że w sierpniu doszło do poważnych zmian w składzie rady nadzorczej Tauron. Ministerstwo Skarbu Państwa 12 sierpnia odwołało ze składu rady Agnieszkę Woś, która pełniła funkcję wiceprzewodniczącej, Andrzeja Gorgola oraz Michała Michalewskiego. 

Jednocześnie MSP powołało 12 sierpnia do składu pięć osób: Grzegorza Barszcza, Beatę Chłodzińską, Piotra Ciacha, Katarzynę Kosińską oraz Jarosława Zagórowskiego. 26 sierpnia na przewodniczącą rady nadzorczej wybrano Beatę Chłodzińską. 

Wcześniej, pismem z 6 sierpnia odwołano Marka Ściążko a 7 sierpnia do dymisji podał się przewodniczący Antoni Tajduś.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.