1,5 tys. miejsc pracy w szczecińskim centrum magazynowo-produkcyjnym

0 0

Nawet 1,5 tys. osób może znaleźć pracę w centrum magazynowo-produkcyjnym North-West Logistic Park w Szczecinie. W środę oficjalnie otwarto dwie hale, dwie kolejne mają powstać w przyszłym roku. Cała inwestycja, warta 110 mln zł, ma być gotowa w czerwcu 2015 r.

Prezes zarządu North-West Logistic Park Andrzej Rosiński powiedział podczas uroczystego otwarcia, że pierwotnie w parku miało pracować 1 tys. osób, ale przez duże zainteresowanie firm ofertą parku liczba ta może się zwiększyć nawet do 1,5 tys. pracowników.

Obecnie w dwóch oddanych do użytku halach pracuje 350 osób. Jak powiedział Rosiński, w planach są kolejne dwie hale, które będą miały łącznie 43 tys. metrów kwadratowych powierzchni. Mają być gotowe w lutym lub marcu 2015 r. Cały proces inwestycyjny ma zakończyć się za rok, w czerwcu.

Rosiński zwrócił uwagę, że powierzchnie oferowane w parku bardzo szybko znajdują najemców, szczególnie wśród firm produkcyjnych. Cała powierzchnia w jednej z planowanych dopiero hal została już wynajęta.

Cały czas rośnie także zapotrzebowanie firm skandynawskich i niemieckich na powierzchnię w parku, a projekt jest już prawie zamknięty - dodał Rosiński. Jak podkreślał, park jest szczególnie atrakcyjny dla tych firm przez bliskość Niemiec i krajów skandynawskich. Podmioty te interesują się inwestycjami w regionie głównie pod kątem rozwoju centrów dystrybucji i usług.

Najemcami hal w parku są m.in.: hiszpański Incom - wytwórca komponentów do produkcji elementów elektrowni wiatrowych, duński My Trendy Phone zajmujący się sprzedażą internetową, a także IQ Metal Polska-duński dostawca metalowych komponentów, podzespołów oraz produktów do wielu gałęzi przemysłu.

Docelowo powierzchnia przeznaczona pod wynajem we wszystkich obiektach North-West Logistic Park to około 64 tys. metrów kwadratowych, natomiast całkowita powierzchnia parku wynosi 14 hektarów.

Park oferuje firmom m.in. dopasowanie pomieszczeń do indywidualnych wymagań. Podstawowym przeznaczeniem obiektów jest funkcja produkcyjna, dystrybucyjna i magazynowa oraz biurowa.

North-West Logistic Park powstaje w południowo-wschodniej części Szczecina, niedaleko przebiega autostrada A6 prowadząca do Niemiec i droga ekspresowa S3 do Świnoujścia.

Inwestorem parku jest spółka North-West Logistic Park, generalnym wykonawcą Trasko-Inwest.

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

POLECAMY W SERWISACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.