Życia zawodowe i prywatne rodziców do pogodzenia dzięki noweli ustawy żłobkowej

0 0
Życia zawodowe i prywatne rodziców do pogodzenia dzięki noweli ustawy żłobkowej

- Projekt noweli ustawy żłobkowej, przygotowany przez rekomendowanego przez PSL ministra pracy i polityki społecznej Władysława Kosiniaka-Kamysza, wychodzi naprzeciw oczekiwaniom rodziców - przekonuje Henryk Smolarz (PSL).

Smolarz przypomniał na czwartkowej konferencji w Sejmie, że w środę odbyło się drugie czytanie nowelizacji ustawy żłobkowej, która przewiduje m.in. zmiany zasad przyznawania dotacji na utworzenie i prowadzenie żłobka oraz zachęty do zatrudniania dziennych opiekunów. Jak podkreślił od czasu, gdy ustawa weszła w życie (w kwietniu 2011 r.) ze strony osób prowadzących żłobki, a także tych, które w nich pracują jako nianie napłynęło "szereg wątpliwości i uwag".

Na ich podstawie - jak dodał - rekomendowany przez PSL minister pracy i polityki społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz przygotował nowelizację ustawy, która "wychodzi naprzeciw oczekiwaniom rodziców".

Nowelizacja ustawy żłobkowej była zapowiadana przez premiera Donalda Tuska w tzw. drugim expose i jest częścią pakietu ustaw wychodzących naprzeciw potrzebom rodzin, który ma ułatwić godzenie pracy z życiem prywatnym.

 

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.