Życia zawodowe i prywatne rodziców do pogodzenia dzięki noweli ustawy żłobkowej

- Projekt noweli ustawy żłobkowej, przygotowany przez rekomendowanego przez PSL ministra pracy i polityki społecznej Władysława Kosiniaka-Kamysza, wychodzi naprzeciw oczekiwaniom rodziców - przekonuje Henryk Smolarz (PSL).
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Życia zawodowe i prywatne rodziców do pogodzenia dzięki noweli ustawy żłobkowej

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

9 maj 2013 12:30


Smolarz przypomniał na czwartkowej konferencji w Sejmie, że w środę odbyło się drugie czytanie nowelizacji ustawy żłobkowej, która przewiduje m.in. zmiany zasad przyznawania dotacji na utworzenie i prowadzenie żłobka oraz zachęty do zatrudniania dziennych opiekunów. Jak podkreślił od czasu, gdy ustawa weszła w życie (w kwietniu 2011 r.) ze strony osób prowadzących żłobki, a także tych, które w nich pracują jako nianie napłynęło "szereg wątpliwości i uwag".

Na ich podstawie - jak dodał - rekomendowany przez PSL minister pracy i polityki społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz przygotował nowelizację ustawy, która "wychodzi naprzeciw oczekiwaniom rodziców".

Nowelizacja ustawy żłobkowej była zapowiadana przez premiera Donalda Tuska w tzw. drugim expose i jest częścią pakietu ustaw wychodzących naprzeciw potrzebom rodzin, który ma ułatwić godzenie pracy z życiem prywatnym.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.