wnp.pl

Związkowcy przeciwni zasadom oceny rocznej w Orlenie

0 0
Związkowcy przeciwni zasadom oceny rocznej w Orlenie
Strona społeczna postuluje, aby procedurę oceny okresowej ograniczyć głównie do corocznej rozmowy z przełożonym (fot. PTWP)

Trzy główne organizacje związkowe działające w PKN Orlen nie zgadzają się z propozycją pracodawcy dotyczącą wprowadzenia zasad oceny rocznej w spółce, po rocznym okresie bez funkcjonowania oceny pracowniczej w płockim koncernie.

Przypomnijmy, że w grudniu 2014 roku, po trzech latach obowiązywania, organizacje związkowe działające w firmie wypowiedziały pracodawcy zasady oceny rocznej i przez ostatni rok koncern obywał się bez niej.

Jednak w grudniu minionego roku PKN Orlen przedstawił stronie społecznej projekt nowych zasad oceny rocznej. Zgodnie z Zakładowym Układem Zbiorowym Pracy (ZUZP), obowiązującym w PKN Orlen, aby wprowadzić zasady oceny rocznej, pracodawca musi je uzgodnić ze związkami zawodowymi.

Strona związkowa stanowczo sprzeciwiła się propozycji Orlenu, przedstawiając jednocześnie własne rozwiązania odnośnie zasad oceny rocznej. Jak czytamy w piśmie skierowanym do Anny Lewandowskiej-Romanowskiej, dyrektor Biura Zarządzania Relacjami Społecznymi w PKN Orlen, podpisanym przez przewodniczących Międzyzakładowego Związku Zawodowego Pracowników Ruchu Ciągłego (MZZPRC), Organizacji Międzyzakładowej NSZZ Solidarność oraz Międzyzakładowego Branżowego Związku Zawodowego w grupie kapitałowej PKN Orlen, koncern już obecnie stosuje nadmierną liczbę formalnych procedur poddających weryfikacji kwalifikacje i wyniki pracy pracowników. Ich zdaniem w szczególności niewspółmierną do rzeczywistych potrzeb liczbą takich procedur obciąża się pracowników produkcyjnych. Należą do nich między innymi egzaminy stanowiskowe oraz procedura ocen pracowników dla celów wypłat premiowych.

Więcej tutaj.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.