ZUS: TVP nadal jest pracodawcą osób przeniesionych do LeasingTeam

Według nieoficjalnych informacji Zakłąd Ubezpieczeń Społecznych stwierdził, że TVP nadal jest pracodawcą i płatnikiem składek osób, które zostały przeniesione w ubiegłym roku do firmy LeasingTeam.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

ZUS: TVP nadal jest pracodawcą osób przeniesionych do LeasingTeam

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

6 lis 2015 16:08


Jak dowiedział się nieoficjalnie Presserwis we wstępnym protokole ZUS stwierdził, że ponad 400 osób, które zostały przeniesione do LeasingTeam są nadal pracownikami TVP. Dlaczego? Obejmują to samo stanowisko i mają identyczny zakres obowiązków, z kolei ich wynagrodzenie wypłaca Telewizja Polska za pośrednictwem LeasingTeam.

Przypomnijmy, 1 lipca 2014 r. spółka LeasingTeam przejęła cztery grupy zawodowe zatrudnione dotychczas w TVP - charakteryzatorów, montażystów, grafików i część dziennikarzy - należy do nich 411 pracowników. Dodatkowo TVP bezpośrednie umowy zawiera tylko z osobami, które prowadzą własną działalność gospodarczą, kontrakty pozostałych współpracowników przechodzą przez LeasingTeam.

Jak zaznaczyła w rozmowie z PulsemHR.pl Rwa Ger, dyrektor personalna TVP, spółka musiała zmienić zasady współpracy, ponieważ na tamten moment stacji nie było stać na to, by utrzymać w dotychczasowym modelu realizację wszystkich procesów wraz z pracownikami.

- Z tego powodu zdecydowaliśmy się na outsourcing funkcji wykonawczych, który w konsekwencji wpłynął również na zmiany w strukturze zatrudnienia - skomentowała Ger.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

ja 2015-11-09 10:38:00

Czy pani Ger z prezesem JB odpowiedzą przed sądem za nielegalną umowę sprzedaży ludzi?