ZUS: TVP nadal jest pracodawcą osób przeniesionych do LeasingTeam

0 0
ZUS: TVP nadal jest pracodawcą osób przeniesionych do LeasingTeam
ZUS stwierdził, że ponad 400 osób, które zostały przeniesione do LeasingTeam są nadal pracownikami TVP. Fot. pixelio.de

Według nieoficjalnych informacji Zakłąd Ubezpieczeń Społecznych stwierdził, że TVP nadal jest pracodawcą i płatnikiem składek osób, które zostały przeniesione w ubiegłym roku do firmy LeasingTeam.

Jak dowiedział się nieoficjalnie Presserwis we wstępnym protokole ZUS stwierdził, że ponad 400 osób, które zostały przeniesione do LeasingTeam są nadal pracownikami TVP. Dlaczego? Obejmują to samo stanowisko i mają identyczny zakres obowiązków, z kolei ich wynagrodzenie wypłaca Telewizja Polska za pośrednictwem LeasingTeam.

Przypomnijmy, 1 lipca 2014 r. spółka LeasingTeam przejęła cztery grupy zawodowe zatrudnione dotychczas w TVP - charakteryzatorów, montażystów, grafików i część dziennikarzy - należy do nich 411 pracowników. Dodatkowo TVP bezpośrednie umowy zawiera tylko z osobami, które prowadzą własną działalność gospodarczą, kontrakty pozostałych współpracowników przechodzą przez LeasingTeam.

Jak zaznaczyła w rozmowie z PulsemHR.pl Rwa Ger, dyrektor personalna TVP, spółka musiała zmienić zasady współpracy, ponieważ na tamten moment stacji nie było stać na to, by utrzymać w dotychczasowym modelu realizację wszystkich procesów wraz z pracownikami.

- Z tego powodu zdecydowaliśmy się na outsourcing funkcji wykonawczych, który w konsekwencji wpłynął również na zmiany w strukturze zatrudnienia - skomentowała Ger.

 

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (1)

  • Czy pani Ger z prezesem JB odpowiedzą przed sądem za nielegalną umowę sprzedaży ludzi?

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

POLECAMY W SERWISACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.