Zmiany, zmiany - mówią pracodawcy

0 0
Zmiany, zmiany - mówią pracodawcy

Rząd przyjął w lutym projekt nowelizacji kodeksu pracy. Pracodawcy chcą jednak dalszych zmian. A bezrobocie rośnie i ma rosnąć dalej. Przynajmniej do marca.

 W kwietniu, najpóźniej w maju ta tendencja powinna zostać zahamowana - informuje Polska Konfederacja Prywatnych Pracodawców Lewiatan.
 
Aby jak najbardziej zminimalizować skutki złej sytuacji - pieniądze na walkę z bezrobociem i aktywizację bezrobotnych trafiły do urzędów pracy znacznie wcześniej niż zazwyczaj i jest ich zdecydowanie więcej niż w 2012  r.  Główną nadzieję na poprawę możemy upatrywać w pracach sezonowych i planowanych inwestycjach, a także w ożywieniu gospodarczym w Europie.
 
PKPP Lewiatan zwraca uwagę, że bezrobocie będzie rosło jeśli nie zostaną przyjęte rozwiązania uelastyczniające czas pracy i pozwalające pracodawcy swobodniej organizować pracę.
 
W lutym rząd przyjął projekt nowelizacji kodeksu pracy zakładający roczne rozliczenie czasu pracy, ale to za mało by skutecznie ograniczyć skalę masowych zwolnień pracowników, ale zdaniem PKPP Lewiatan - to za mało by ograniczyć liczbę zwalnianych pracowników.
Pracodawcy oczekują dalej idących zmian w rozliczaniu czasu pracy. 

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.