Zmiany w przepisach: Taksówkarzom i innym przewoźnikom będzie łatwiej

Rząd chce zmienić przepisy dotyczące zarobkowego przewozu pasażerów. Nowe zasady mają ułatwić pracę taksówkarzy i zwiększyć bezpieczeństwo przy korzystaniu z usług innych firm zajmujących się przewozem osób.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Zmiany w przepisach: Taksówkarzom i innym przewoźnikom będzie łatwiej

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

10 sie 2017 6:16


Nowe przepisy mają wprowadzić takie same warunki dla wszystkich podmiotów zajmujących się przewozem pasażerów samochodami osobowymi w Polsce - informuje "Gazeta Polska Codziennie.

W nowelizacji pojawią się obowiązek zlecania przewozów wyłącznie podmiotom posiadającym licencję oraz prowadzenie i przechowywanie rejestru zleceń przez pięć lat. Przedstawiciele firmy Uber w Polsce powiedzieli, że do projektu ustawy odniosą się po jego przedłożeniu do konsultacji społecznych.

Zbigniew Poniatowski, taksówkarz z warszawskiego MPT, uważa, że zaostrzenie przepisów dotyczących przewozu osób jest oczekiwane i dobre. Jednak obawia się dalszego pogorszenia warunków w swojej profesji. Zwraca uwagę, że klasyczne taksówki mają większe koszty niż przewóz osób.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

31 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Robert 2017-08-16 17:30:47

jeżeli nasze prawo posiada luki to dlaczego by z nich nie skorzystać? Chyba każdy tak robi nawet w życiu codziennym.

Monica 2017-08-16 17:21:42

poraz kolejny dzisiaj kierowca ubera pozytywnie mnie zaskoczył - zgodził się zawieź i zanieść do sali szpitalnej jedzenie dla mojej cioci bo ja nie mogłam wyjść z pracy. A trasę mogłam śledzić ze swojego telefonu. Oby więcej takich ludzi :)

Maggie 2017-08-16 17:15:28

kiedy słyszę słowo "taksówkarz" od razu przed oczami widzę wąsatego pana z dużym brzuchem, z papierosem w dłoni i dwuznacznym uśmieszkiem na twarzy