Zakaz handlu w niedzielę, Piotr Duda: Nasza cierpliwość powoli się kończy

Mam nadzieję, że prace nad ustawą o handlu w niedzielę posuną się bardzo szybko do przodu, bo nasza cierpliwość powoli się kończy - powiedział szef Solidarności Piotr Duda.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Zakaz handlu w niedzielę, Piotr Duda: Nasza cierpliwość powoli się kończy

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

19 cze 2017 6:42


Projekt autorstwa Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej, w którego skład wchodzi m.in. NSZZ "Solidarność", organizacje społeczne, katolickie, pracownicze i pracodawców, zakłada wprowadzenie zakazu handlu w niedzielę w większości placówek handlowych, z odstępstwami. Miałyby one dotyczyć niedziel przedświątecznych, a także sklepów, gdzie handel prowadzi wyłącznie przedsiębiorca prowadzący indywidualną działalność gospodarczą (z wyłączeniem franczyzobiorców i ajentów), stacji benzynowych (z pewnymi obostrzeniami), sklepików z pamiątkami i dewocjonaliami, piekarni zlokalizowanych przy zakładach produkcyjnych prowadzących sprzedaż własnych produktów do godz. 13.

"Myśmy jako komitet, który przygotował tą inicjatywę obywatelską, zrobili to, co do nas należy: przygotowaliśmy projekt ustawy, zebraliśmy prawie pół miliona podpisów, złożyliśmy ten projekt w Sejmie. Bardzo długo rząd przygotowywał swoją opinię. Teraz ten projekt jest w parlamencie. Wiem, że zmienił się przewodniczący podkomisji, bo poseł Jan Mosiński przeszedł do komisji reprywatyzacyjnej i tej komisji będzie przewodniczył przewodniczący Śniadek. Mam nadzieję, że te prace posuną się bardzo szybko do przodu, bo nasza cierpliwość też się powoli kończy" - mówił w TVP Info Duda.

Czytaj też: Zamiast zakazu skrócenie czasu pracy?

Na uwagę dziennikarza, że nowe przepisy nie zaczną obowiązywać w tym roku, szef Solidarności wyraził nadzieję, że wejdą w życie do grudnia. Solidarność chce, żeby w ustawie było zapisane, że w Wielkie Soboty i w Wigilię pracownicy pracują do godziny 14.

"To jest dla nas też bardzo ważne. Dlatego jesteśmy tym zaniepokojeni, mówiąc najdelikatniej. Dlatego jutro (20 czerwca) jest posiedzenie komisji krajowej i też będziemy się zastanawiać, jak do tego problemu podejść. My nie odpuścimy. Dla nas jest najważniejsze dzisiaj to, co jest w projekcie: 4 wolne niedziele. To PiS obiecał w kampanii wyborczej i z tego się powinien wywiązać".

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

4 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

miczek 2017-07-10 21:50:31

ale ten Piotr Duda jest niemozliwy…….taka ustawa to nie przelewki a on jakby miał uszy zatkane na jakiekolwiek glosy rozsadku!

Andrej 2017-06-24 10:24:38

czy ten pan Duda już wyszedł z piaskownicy? A może ktos mu wyjaśni co oznacza słowo KOMPROMIS? Bo na razie to ja widze ze jest tylko jak w odcinku kiepskich - KOMPROMISACJA….

Radek 2017-06-23 23:13:42

już mamy jednego prezydenta dude drugi duda nam niepotrzebny do wciskania się ludziom w ich sprawy!!!!! solidarnosc kloci się z pisem a traca jak zwykle polacy którzy uczciwie zarabiaja na chleb