Zakaz handlu: Pracownicy handlu chcą pracować w niedzielę?

• 42 proc. pracowników handlu sprzeciwia się wprowadzeniu zakazu handlu w niedzielę - wynika z badania TNS wykonanego na zlecenie Konfederacji Lewiatan.
• 49 proc. popiera ten pomysł.
• 9 proc. nie ma zdania.
• - Przestańmy wreszcie mówić, że zakaz handlu ratuje pracowników handlu – mówi Jeremi Mordasewicz z Konfederacji Lewiatan.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Zakaz handlu: Pracownicy handlu chcą pracować w niedzielę?

PODZIEL SIĘ


Autor: AT

18 paź 2016 8:35


40 proc. osób zatrudnionych w handlu, które pracują w niedzielę i 43 proc. osób, które niedziele ma wolne, nie jest za wprowadzeniem zakazu handlu w tym dzień.

Natomiast zakaz handlu w niedzielę popiera 49 proc. osób pracujących tego dnia i 48 proc., które ma wolne - wynika z badania TNS.

Ponad połowa osób pracujących w handlu w niedzielę, które dziś opowiadają za zamknięciem sklepów, jest gotowa zmienić swoje zdanie. W tej grupie 52 proc. zgodziłaby się na sklepy otwarte w niedzielę, gdyby otrzymała dodatek finansowy za pracę tego dnia, a 54 proc. zmieniłaby zdanie, gdyby pracodawca wprowadził dobrowolność pracy w ten dzień – pokazuje badanie.

Czytaj też: Zakaz handlu w niedziele tak, ale tylko od godziny 12

– Przestańmy wreszcie mówić, że zakaz handlu ratuje pracowników handlu. Badanie jasno pokazuje, że już dziś 40 proc. pracujących w niedzielę nie chce zakazu, a połowa zwolenników tego rozwiązania jest gotowa zmienić zdanie – komentuje Jeremi Mordasewicz, doradca zarządu w Konfederacji Lewiatan.

*Badanie telefoniczne przeprowadził TNS na reprezentatywnej próbie 500 pracowników handlu w okresie 29 września – 3 października 2016 r. na zlecenie Konfederacji Lewiatan.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.