Zakaz handlu: Pracownicy handlu chcą pracować w niedzielę?

0 0
Zakaz handlu: Pracownicy handlu chcą pracować w niedzielę?
- Przestańmy mówić, że zakaz handlu ratuje pracowników handlu – mówi Jeremi Mordasewicz z Konfederacji Lewiatan. (fot. Shutterstock)

• 42 proc. pracowników handlu sprzeciwia się wprowadzeniu zakazu handlu w niedzielę - wynika z badania TNS wykonanego na zlecenie Konfederacji Lewiatan.
• 49 proc. popiera ten pomysł.
• 9 proc. nie ma zdania.
• - Przestańmy wreszcie mówić, że zakaz handlu ratuje pracowników handlu – mówi Jeremi Mordasewicz z Konfederacji Lewiatan.

40 proc. osób zatrudnionych w handlu, które pracują w niedzielę i 43 proc. osób, które niedziele ma wolne, nie jest za wprowadzeniem zakazu handlu w tym dzień.

Natomiast zakaz handlu w niedzielę popiera 49 proc. osób pracujących tego dnia i 48 proc., które ma wolne - wynika z badania TNS.

Ponad połowa osób pracujących w handlu w niedzielę, które dziś opowiadają za zamknięciem sklepów, jest gotowa zmienić swoje zdanie. W tej grupie 52 proc. zgodziłaby się na sklepy otwarte w niedzielę, gdyby otrzymała dodatek finansowy za pracę tego dnia, a 54 proc. zmieniłaby zdanie, gdyby pracodawca wprowadził dobrowolność pracy w ten dzień – pokazuje badanie.

Czytaj też: Zakaz handlu w niedziele tak, ale tylko od godziny 12

– Przestańmy wreszcie mówić, że zakaz handlu ratuje pracowników handlu. Badanie jasno pokazuje, że już dziś 40 proc. pracujących w niedzielę nie chce zakazu, a połowa zwolenników tego rozwiązania jest gotowa zmienić zdanie – komentuje Jeremi Mordasewicz, doradca zarządu w Konfederacji Lewiatan.

*Badanie telefoniczne przeprowadził TNS na reprezentatywnej próbie 500 pracowników handlu w okresie 29 września – 3 października 2016 r. na zlecenie Konfederacji Lewiatan.

 

 

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.