Wysokość nagród dla urzędników bez tajemnic

0 0
Wysokość nagród dla urzędników bez tajemnic

Decyzją Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Opolu obywatele mają prawo wiedzieć, jakiej wysokości nagrody uznaniowe są przyznawane urzędnikom.

Orzeczenie sądu zostało wydane po tym, jak zainteresowany zwrócił się do Prezesa Regionalnej Izby Obrachunkowej (RIO) w Opolu o udostępnienie mu informacji dotyczącej wysokości wynagrodzeń prezesa oraz pozostałych etatowych członków kolegium izby, a także wysokości przyznanych im nagród wraz z uzasadnieniem powodów ich przyznania (w latach 2010-2013) - informuje „Dziennik Gazeta Prawna".

Osoba zwracająca się o powyższe dane zamiast ich otrzymała odpowiedź, że zgodnie z wyjaśnieniami ministra administracji i cyfryzacji wynagrodzenie tych osób stanowi wielokrotność kwoty bazowej, którą określa ustawa budżetowa. Informacja ta jest więc ogólnie dostępna - podaje „DGP".

Kolejne pytania dotyczące nagród uznaniowych wraz z datami ich ustalenia w wybranym okresie czasu i uzasadnieniem spotkały się z odpowiedzią prezesa Izby, który wyjaśnił, że wysokość świadczeń kształtowała się w przedziale kwot od 1,8 tys. zł w 2011 r. do 5,9 tys. zł w 2010 r. Prezes podkreślił też, że obowiązujące przepisy nie wymagają pisemnego uzasadniania przyznanych nagród.

Wnioskodawca wniósł skargę na bezczynność prezesa RIO do sądu. WSA stwierdził, że organ pozostawał w bezczynności i zobowiązał go do podjęcia działań - informuje "DGP".

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.