Wyrywanie chwastów po godzinach. Tak Biedronka przygotowywała się na wizytę prezesa

0 0
Wyrywanie chwastów po godzinach. Tak Biedronka przygotowywała się na wizytę prezesa

Pracownicy Biedronki w Łęczycy skarżą się na mordercze tempo, nadgodziny i dodatkowe obowiązki. A wszystko to z powodu wizytacji szefa.

Pedro Pereira da Silva, dyrektor operacyjny Jeronimo Martins i szef koncernu na Polskę odwiedził sklep w Łęczycy 15 października, dlatego wszystko musiało być idealne - jak z reklamy. Na forum Nasza-biedronka.pl jeden z pracowników skarży się, że w związku z przygotowaniami do wizytacji zatrudnionym zostały cofnięte urlopy, a przysługujące dni wolne pracownicy spędzali w pracy.

Czytaj też: Biedronka: Nigdy nie deklarowaliśmy udziału członka zarządu w spotkaniu ze związkowcami

Do obowiązków zatrudnionych doszły nowe zadania. Pracownicy musieli wyrywać chwasty dookoła marketu, zrywać ogłoszenia ze słupów, czyścić parkingi i okolice należące do Biedronki. Za nadgodziny otrzymali dosłownie grosze (50 groszy za godzinę).

„Kierownicy oraz dyrektorzy okręgowych sklepów zaczęli wariować” - pisze na forum pracownik Biedronki. Jak twierdzi na co dzień nigdy sklep nie będzie wyglądał tak jak w trakcie wizyty właściciela.

Forumowicz twierdzi, że w dniu wizytacji sklep miało obsługiwać 12 pracowników, podczas gdy na co dzień pracuje zaledwie trzech kasjerów i kierownik.

Czytaj też: Protestami chcą walczyć o wyższe zatrudnienie w Biedronkach

- Dzięki Bogu, że te wizytacje zdarzają się od święta. Najczęściej ogłoszenie takiej wizyty odbywa się na tydzień przed przyjazdem. Kierownicy dostają małpiego rozumu i na gwałt każą wszystko czyścić, sprzątać i polerować. Gdyby mogli, kazaliby nam malować trawę na zielono, byle tylko pokazać, jak idealnym sklepem zarządzają - mówi anonimowo w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" pracownik Biedronki z południa Polski.

Jak sytuację komentuje Jeronimo Martins? "Stanowisko naszej firmy w sprawie warunków i sposobu organizacji pracy jest jednoznaczne. Cele i zadania wyznaczane pracownikom powinny być realizowane z poszanowaniem wszystkich praw osób zatrudnionych. Nie może być mowy o pracy ponad siły" - cytuje komunikat „GW”.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (1)

  • Niebawem będą was kopać po tylkach zamiast tych 0.50 gr. i dalej będziecie robić

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.