www.portalspozywczy.pl

Wszystkie firmy będą odprowadzały podatek obrotowy liniowy?

0 0
Wszystkie firmy będą odprowadzały podatek obrotowy liniowy?
Dzięki wielkiej skali operacji handlowych i niższym kosztom zakupu towarów, sieci o kapitale zagranicznym dają konsumentowi korzystne ceny na półce (fot. shutterstock)

- Podatek obrotowy będzie miał znaczący wpływ na przyszłość całego polskiego handlu. Dlatego jego koncepcja musi zostać oparta na rzeczowych analizach - podkreśliła Polska Organizacja Handlu i Dystrybucji. Proponuje wprowadzenie liniowego podatku obrotowego od wszystkich firm.

POHiD zwraca uwagę, że sieci handlowe o kapitale zagranicznym mają istotny i dodatni wpływ na budżet państwa i gospodarkę Polski. Sieci te płacą więcej CIT niż sieci o polskim kapitale pomimo tego, że jest ich znacząco mniej i zajmują mniejszą część sieciowego kanału dystrybucji detalicznej. Sieci o kapitale zagranicznym płacą nie tylko więcej CIT w liczbach bezwzględnych, ale i w ujęciu ukazującym ten podatek jako procent ich przychodów.

Dzięki wielkiej skali operacji handlowych i niższym kosztom zakupu towarów, sieci o kapitale zagranicznym dają konsumentowi korzystne ceny na półce. W efekcie nie osiągają one wysokich marż brutto, które są podstawą naliczenia podatku CIT – marże te są niższe niż w sieciach o polskim kapitale.

Cały artykuł czytaj tutaj.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.