Wszystkie firmy będą odprowadzały podatek obrotowy liniowy?

- Podatek obrotowy będzie miał znaczący wpływ na przyszłość całego polskiego handlu. Dlatego jego koncepcja musi zostać oparta na rzeczowych analizach - podkreśliła Polska Organizacja Handlu i Dystrybucji. Proponuje wprowadzenie liniowego podatku obrotowego od wszystkich firm.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Wszystkie firmy będą odprowadzały podatek obrotowy liniowy?

PODZIEL SIĘ


Autor: PortalSpożywczy.pl

www.portalspozywczy.pl

28 gru 2015 13:38


POHiD zwraca uwagę, że sieci handlowe o kapitale zagranicznym mają istotny i dodatni wpływ na budżet państwa i gospodarkę Polski. Sieci te płacą więcej CIT niż sieci o polskim kapitale pomimo tego, że jest ich znacząco mniej i zajmują mniejszą część sieciowego kanału dystrybucji detalicznej. Sieci o kapitale zagranicznym płacą nie tylko więcej CIT w liczbach bezwzględnych, ale i w ujęciu ukazującym ten podatek jako procent ich przychodów.

Dzięki wielkiej skali operacji handlowych i niższym kosztom zakupu towarów, sieci o kapitale zagranicznym dają konsumentowi korzystne ceny na półce. W efekcie nie osiągają one wysokich marż brutto, które są podstawą naliczenia podatku CIT – marże te są niższe niż w sieciach o polskim kapitale.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.