"Wolnej niedzieli nie odpuścimy"

0 0
"Wolnej niedzieli nie odpuścimy"
Obecnie zakaz handlu obowiązuje jedynie w święta. Solidarność postuluje wprowadzenie zakazu również w niedziele. (Fot.: Flickr, Consumerist Dot Com, CC2.0)

• 15 stycznia w Kancelarii Premiera odbyło się spotkanie przedstawicieli sieci handlowych z rządem.
• Z inicjatywy "Solidarności" poruszono kwestię zakazu handlu w niedzielę.
• "Chcę podkreślić, że wolnej niedzieli nie odpuścimy" - powiedział Tadeusz Majchrowicz, zastępca przewodniczącego Komisji Krajowej związku.

Alfred Bujara, przewodniczący Sekretariatu Krajowego Banków, Handlu i Ubezpieczeń NSZZ "Solidarność", wręczył pani premier Beacie Szydło kalendarz "Solidarności" na 2016 rok, przedstawiający szczęśliwą rodzinę w parku z dopiskiem "Niedziela dobrem publicznym – chrońmy ją ustawowo!". Spotkało się to z gorącym przyjęciem i aplauzem ze strony uczestników.

- Jest to dla nas bardzo ważny temat - komentuje Tadeusz Majchrowicz, zastępca przewodniczącego Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”.

- Chcę podkreślić, że wolnej niedzieli nie odpuścimy. Oczywiście w tym momencie są rzeczy ważniejsze dla państwa, którymi rząd musi się zająć, ale przyjdzie też czas na rozmowy w tej kwestii. Na pewno temat będzie przez nas poruszany podczas spotkania przedstawicieli regionów i branż z parlamentarzystami, które odbędzie się 21 stycznia - mówi wiceprzewodniczący.

Dwa lata temu "Solidarność" zebrała 120 tys. podpisów pod obywatelskim projektem zmian w prawie. Ostatecznie projekt został odrzucony przez Sejm poprzedniej kadencji.

- Niewykluczone, że żeby ponownie zainteresować społeczeństwo, będziemy zbierać podpisy pod obywatelskim projektem. To wywołałoby dyskusję i ożywiło temat. Sekretariat Handlu ma nasze pełne poparcie w tej kwestii - dodaje Majchrowicz.

Obecnie zakaz handlu obowiązuje jedynie w święta. W sumie to 13 dni w roku. Handel w niedzielę jest w różnym stopniu uregulowany w Niemczech, Francji, Belgii, Austrii i Włoszech. Od 15 marca ubiegłego roku obostrzenia wprowadzono też na Węgrzech. Nie dotyczą one m.in. aptek, stacji benzynowych, sklepów mieszczących się na dworcach i lotniskach oraz niewielkich placówek handlowych prowadzonych przez właścicieli lub członków ich rodzin.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (2)

  • Miliony ludzi jest za tym !!!
  • Z niecierpliwością czeka na ten zakaz na moje wolne niedziele

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.