Wiesław Łyszczek gościem konferencji PulsHR_Day

15 listopada 2017 r. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbędzie się wyjątkowe wydarzenie poświęcone polskiemu rynkowi pracy – PulsHR_Day. Jednym z gości będzie Wiesław Łyszczek, Główny Inspektor Pracy.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Wiesław Łyszczek gościem konferencji PulsHR_Day

Wiesław Łyszczek, Główny Inspektor Pracy będzie gościem podczas konferencji PulsHR_Day, która odbędzie się 15 listopada br. w Katowicach. Ekspert weźmie udział w sesji inauguracyjnej „Trendy HR 2017 – rynek pracy w Polsce, szanse, bariery, zagrożenia”. Będzie to także okazja do rozmowy na temat planowanych zmianach w Kodeksie pracy. Już wkrótce przekonamy się, jakie przepisy powinny – zdaniem Wiesława Łyszczka – zostać zmienione.

Wiesław Łyszczek, Główny Inspektor Pracy. (Fot. PIP) Wiesław Łyszczek, Główny Inspektor Pracy. (Fot. PIP)

Przypomnijmy, do marca 2018 roku Komisja Kodyfikacyjna Prawa Pracy ma czas na przygotowanie nowego kodeksu. Jak wskazują eksperci z Komisji, zmienić mają się zasady przyznawania urlopu - będzie obowiązywał w jednym wymiarze dla wszystkich pracowników. Obecnie długość urlopu jest ściśle powiązana ze stażem pracy i wynosi 20 lub 26 dni. Nie będzie można również kumulować zaległego urlopu – trzeba będzie wykorzystać go w roku bieżącym.

Ponadto, nowy Kodeks pracy może poważnie ograniczyć możliwość zatrudnienia poprzez umowy cywilnoprawne. Jedynie samozatrudnieni będą mogli korzystać z tego sposobu świadczenia usług.

Kolejna proponowana zmiana dotyczy systemu wynagrodzeń. Premie uznaniowe mają zostać zmniejszone, dzięki czemu pensje pracowników będą bardziej stabilne. W planach jest także wprowadzenie pracy domowej, która będzie quasi telepracą.

Konferencja PulsHR_Day

PulsHR_Day to jedno z najważniejszych wydarzeń dedykowanych HR w Polsce, i największe na  śląskim rynku pracy, które organizuje Grupa PTWP i portal PulsHR.pl – lider informacji o rynku pracy i human resources w Polsce. Spotkanie jest rozwinięciem cieszącej się ogromnym zainteresowaniem konferencji Silesia HR Trends. Głównym celem wydarzenia jest dyskusja dotycząca nowych trendów w obszarze HR, integracja środowiska branżowego oraz czerpanie inspiracji do tworzenia lepszego miejsca pracy.

Przedstawiciele biznesu, samorządu, uczelni, agencji rekrutacyjnych i doradztwa personalnego, coachowie oraz studenci dyskutować będą o bieżących, najbardziej istotnych zagadnieniach rynku pracy z naciskiem na takie obszary jak edukacja, w tym szkolnictwo branżowe, wyzwania rekrutacyjne, partnerstwo publiczno-prywatne, nowatorskie zarządzanie organizacją, rosnący sektor BPO czy nowoczesna technologia w HR.

Ciekawa tematyka i wysoki poziom debat pozwoli na dostarczenie solidnej dawki wiedzy, która dla uczestników stanowi nie tylko źródło inspiracji, ale również pomaga im zmierzyć się z wyzwaniami, z jakimi sektor mierzy się na co dzień. Konferencja PulsHR_Day to także świetna okazja do networkingu. Można spotkać się z prezesami firm i doświadczonymi menedżerami z branży HR.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.