Wielka Brytania, urlop: Właściciele zwierząt dostaną płatny urlop "rodzicielski"

Brytyjskie firmy zaczęły udzielać płatnych urlopów swoim pracownikom, w których domach pojawiły się zwierzęta, na wzór urlopów rodzicielskich przysługujących po urodzeniu dziecka - informuje anglojęzyczny portal dla miłośników zwierząt BarkPost.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Wielka Brytania, urlop: Właściciele zwierząt dostaną płatny urlop "rodzicielski"

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

19 maj 2016 13:03


"Nie mam dzieci, ale mam psy i wiem, ile one znaczą dla ludzi. Uważam, że okazywanie wyrozumiałości pracownikom w sprawie zwierząt sprawia, że są oni lojalni i ciężko pracują. Zwierzęta są teraz jak dzieci, więc dlaczego ludzie nie mieliby dostać trochę wolnego, kiedy zwierzęta się pojawiają w domu?" - powiedział właściciel firmy informatycznej z Manchesteru, Greg Buchanan. U niego w firmie pracownicy dostają do trzech tygodni wolnego - w zależności od potrzeb.

Czytaj też: Ministerstwo zatrudniło kota

Według danych zebranych przez firmę ubezpieczeniową dla zwierząt Petplan w Wielkiej Brytanii co dwudziesty pracownik skorzystał w pracy z tego rodzaju urlopu. Jego wymiar jest bardzo różny - od kilku godzin do kilku tygodni wolnego. Wszystko zależy od możliwości firmy, a także potrzeb zwierzaka.

Dotąd nie zdarzyło się, by ktoś wziął urlop ze względu na złotą rybkę, "ale wszystko jest kwestią czasu" - podsumowuje BarkPost

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.