Wielka Brytania: Brexit zagraża rynkowi pracy i gospodarce?

0 0
Wielka Brytania: Brexit zagraża rynkowi pracy i gospodarce?
Wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej zagroziłoby rynkowi pracy i naraziłoby całą brytyjską gospodarkę - ostrzegają prezesi i dyrektorzy. (fot. pixabay)

Około 200 szefów tak dużych firm jak np. BT, Marks & Spencer i Vodafone podpisało list opublikowany w dzienniku The Times mówiący o tym, że wyjście z UE zdusi inwestycje w Wielkiej Brytanii. Brakuje jednak podpisów szefów takich brytyjskich gigantów, jak supermarket Tesco czy bank Barclays - wskazuje agencja AFP.

Reprezentanci największych brytyjskich firm są zdania, że wyjście z Unii Europejskiej może zaszkodzić brytyjskiej gospodarce - doprowadzić do spadku inwestycji i wzrostu bezrobocia.

W liście biznesmeni piszą, że Wlk. Brytania będzie silna, bezpieczniejsza and bardziej zamożna pozostając członkiem Unii. Podkreślili, że biznesowi potrzebny jest nielimitowany dostęp do 500 mln ludzi w UE, by dalej rosnąć, inwestować i tworzyć miejsca pracy.

Jednocześnie zwolennicy wyjścia twierdzą, że Brexit zredukuje niepotrzebne wymagania regulacyjne i zmniejszy koszty prowadzenia biznesu, co pozwoli zainwestować w nowe miejsca pracy.

Zarówno zwolennicy wyjścia jak i pozostania zamierzają prowadzić kampanie, by wpłynąć na decyzję Brytyjczyków. Były minister spraw wewnętrznych Wielkiej Brytanii Alan Johnson będzie ostrzegał, że dwie-trzecie etatów w przemyśle zależy od popytu z Europy. Ale zwolennicy Brexitu także mają silną reprezentację w postaci burmistrza Londynu Borisa Johnsona.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.