Wielka Brytania: Brexit zagraża rynkowi pracy i gospodarce?

Około 200 szefów tak dużych firm jak np. BT, Marks & Spencer i Vodafone podpisało list opublikowany w dzienniku The Times mówiący o tym, że wyjście z UE zdusi inwestycje w Wielkiej Brytanii. Brakuje jednak podpisów szefów takich brytyjskich gigantów, jak supermarket Tesco czy bank Barclays - wskazuje agencja AFP.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Wielka Brytania: Brexit zagraża rynkowi pracy i gospodarce?

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

23 lut 2016 12:56


Reprezentanci największych brytyjskich firm są zdania, że wyjście z Unii Europejskiej może zaszkodzić brytyjskiej gospodarce - doprowadzić do spadku inwestycji i wzrostu bezrobocia.

W liście biznesmeni piszą, że Wlk. Brytania będzie silna, bezpieczniejsza and bardziej zamożna pozostając członkiem Unii. Podkreślili, że biznesowi potrzebny jest nielimitowany dostęp do 500 mln ludzi w UE, by dalej rosnąć, inwestować i tworzyć miejsca pracy.

Jednocześnie zwolennicy wyjścia twierdzą, że Brexit zredukuje niepotrzebne wymagania regulacyjne i zmniejszy koszty prowadzenia biznesu, co pozwoli zainwestować w nowe miejsca pracy.

Zarówno zwolennicy wyjścia jak i pozostania zamierzają prowadzić kampanie, by wpłynąć na decyzję Brytyjczyków. Były minister spraw wewnętrznych Wielkiej Brytanii Alan Johnson będzie ostrzegał, że dwie-trzecie etatów w przemyśle zależy od popytu z Europy. Ale zwolennicy Brexitu także mają silną reprezentację w postaci burmistrza Londynu Borisa Johnsona.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.