W Wielkiej Brytanii emeryci mogą sami dysponować swoją składką

Niskie od lat stopy procentowe były przyczyną reformy, która umożliwia emerytom dowolne dysponowanie zbieranych latami składek.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

W Wielkiej Brytanii emeryci mogą sami dysponować swoją składką

PODZIEL SIĘ


Autor: RynekSeniora.pl/AT

RynekSeniora.pl

7 kwi 2015 14:15


W Wielkiej Brytanii zaczęły obowiązywać przepisy, które umożliwiają emerytom dowolne dysponowanie całością zbieranych latami składek.

Przyczyną reformy były niskie od lat stopy procentowe. Ludzie ciułający przez całe życie na prywatnych polisach dostawali na koniec o wiele niższą emeryturę niż jeszcze 10, czy 15 lat temu - i nie było od tego żadnego odwołania. Teraz mogą wypłacić choćby cały uzbierany fundusz i ulokować go korzystniej.

Problem w tym, że zmiana prawa uaktywni wszelkich finansowych naciągaczy, gotowych oskubać naiwnych - pisze dziennik.pl. Większość emerytów nie zdaje też sobie sprawy, że mogą wpaść w pułapkę podatkową, bo tylko niewielka część zainkasowanego funduszu emerytalnego będzie zwolniona od podatku.

Brytyjski rząd zobowiązał banki do powołania niezależnych doradców. Liczy jednak przede wszystkim na zdrowy rozsądek ludzi, którzy i tak wykazali zapobiegliwość zbierając przez całe życie na swoją emeryturę.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.