Uwaga na pułapki w e-picie

0 0
Uwaga na pułapki w e-picie

Rozliczając się z fiskusem przez internet, łatwo zapomnieć o przekazaniu 1 proc. podatku.

Polacy coraz chętniej rozliczają się przez internet. Do wtorku tą drogą wpłynęło ponad 3 mln 700 tys. zeznań podatkowych. Urzędnicy prognozują, że w sumie do końca kwietnia e-PIT-ów może być nawet pięć milionów.

Korzystamy z e-PIT-ów chętnie, bo jest to bardzo proste. Wystarczy wejść na www.e-deklaracje.gov.pl, ściągnąć specjalny program lub wypełnić formularz on-line. Program sprawdzi, czy wypełniliśmy niezbędne rubryki i możemy już wysłać zeznanie.

O ile program ostrzega, że zeznania nie można wysłać, gdy nie wpiszemy np. numeru PESEL, tak o 1 proc. nie wspomina, więc łatwo tę rubrykę przegapić. Problem potwierdzają organizacje dobroczynne, które apelują do Ministerstwa Finansów o wprowadzenie zmian w e-picie.

"Możliwość przekazania 1 proc. nie jest czynnością obligatoryjną. Jest to uprawnienie podatnika, o ile wyrazi taką wolę. Wprowadzenie komunikatu przypominającego mogłoby zostać odczytane przez podatników jako element niezbędny do wysłania zeznania" - odpowiada wydział prasowy resortu finansów. Nieoficjalnie urzędnicy przyznają jednak, że program może ulec zmianom.

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.