Uwaga na pułapki w e-picie

Rozliczając się z fiskusem przez internet, łatwo zapomnieć o przekazaniu 1 proc. podatku.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Uwaga na pułapki w e-picie

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

16 kwi 2014 9:19


Polacy coraz chętniej rozliczają się przez internet. Do wtorku tą drogą wpłynęło ponad 3 mln 700 tys. zeznań podatkowych. Urzędnicy prognozują, że w sumie do końca kwietnia e-PIT-ów może być nawet pięć milionów.

Korzystamy z e-PIT-ów chętnie, bo jest to bardzo proste. Wystarczy wejść na www.e-deklaracje.gov.pl, ściągnąć specjalny program lub wypełnić formularz on-line. Program sprawdzi, czy wypełniliśmy niezbędne rubryki i możemy już wysłać zeznanie.

O ile program ostrzega, że zeznania nie można wysłać, gdy nie wpiszemy np. numeru PESEL, tak o 1 proc. nie wspomina, więc łatwo tę rubrykę przegapić. Problem potwierdzają organizacje dobroczynne, które apelują do Ministerstwa Finansów o wprowadzenie zmian w e-picie.

"Możliwość przekazania 1 proc. nie jest czynnością obligatoryjną. Jest to uprawnienie podatnika, o ile wyrazi taką wolę. Wprowadzenie komunikatu przypominającego mogłoby zostać odczytane przez podatników jako element niezbędny do wysłania zeznania" - odpowiada wydział prasowy resortu finansów. Nieoficjalnie urzędnicy przyznają jednak, że program może ulec zmianom.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.