Ustawa o minimalnej stawce za godzinę pracy jeszcze w tej kadencji?

PiS złożyło w piątek (2 października) projekt ustawy wprowadzającej minimalną stawkę 12 zł za godzinę pracy. Według wiceprezes Beaty Szydło to test dla PO.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Ustawa o minimalnej stawce za godzinę pracy jeszcze w tej kadencji?

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/jm

3 paź 2015 12:41


Premier Ewa Kopacz mówiła, że taki projekt wymaga konsultacji, a do końca kadencji Sejmu pozostało jedno posiedzenie. Tymczasem Stanisław Karczewski, szef sztabu wyborczego PiS ocenił w sobotę (3 października), że przegłosowanie ustawy dotyczącej minimalnej stawki za godzinę pracy na poziomie 12 zł. Dodał, że można zwołać dodatkowe posiedzenie Senatu.

- Nieprawdą jest, że senat zakończył swoją kadencję. Senat miał ostatnie posiedzenie, ale może ono być przedostatnim posiedzeniem, ponieważ możliwe jest szybkie zwołanie dodatkowe posiedzenia, równoległego do posiedzenia Sejmu w przyszłym tygodniu. Oto apelujemy to premier Kopacz: uchwalmy wspólnie tę ustawę - powiedział Karczewski.

Czytaj też: Kopacz: Jeśli Platforma wygra wybory, do końca roku płaca minimalna 12 zł za godzinę

Z kolei Kopacz oświadczyła w sobotę, że "minimalna kwota godzinowa za pracę, (...) stanie się faktem wtedy, kiedy Platforma Obywatelska będzie rządzić". Zapewniła, że będzie to jeden z jej pierwszych projektów po wygranych wyborach.

Gra wyborcza?

Komentując projekt złożony w piątek przez PiS, premier powiedziała, że takie działanie przed ostatnim posiedzeniem Sejmu to "nieuczciwa, czysta gra wyborcza".

- Ja nie zakładam złych intencji, ale liczę, że w związku z tym wtedy, kiedy Platforma Obywatelska wniesie ten projekt do Sejmu (...), że PiS również będzie zgodny co do tego, że stawka godzinowa nie może być niższa niż 12 zł - dodała

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.