Ustawa o minimalnej stawce za godzinę pracy jeszcze w tej kadencji?

0 0

PiS złożyło w piątek (2 października) projekt ustawy wprowadzającej minimalną stawkę 12 zł za godzinę pracy. Według wiceprezes Beaty Szydło to test dla PO.

Premier Ewa Kopacz mówiła, że taki projekt wymaga konsultacji, a do końca kadencji Sejmu pozostało jedno posiedzenie. Tymczasem Stanisław Karczewski, szef sztabu wyborczego PiS ocenił w sobotę (3 października), że przegłosowanie ustawy dotyczącej minimalnej stawki za godzinę pracy na poziomie 12 zł. Dodał, że można zwołać dodatkowe posiedzenie Senatu.

- Nieprawdą jest, że senat zakończył swoją kadencję. Senat miał ostatnie posiedzenie, ale może ono być przedostatnim posiedzeniem, ponieważ możliwe jest szybkie zwołanie dodatkowe posiedzenia, równoległego do posiedzenia Sejmu w przyszłym tygodniu. Oto apelujemy to premier Kopacz: uchwalmy wspólnie tę ustawę - powiedział Karczewski.

Czytaj też: Kopacz: Jeśli Platforma wygra wybory, do końca roku płaca minimalna 12 zł za godzinę

Z kolei Kopacz oświadczyła w sobotę, że "minimalna kwota godzinowa za pracę, (...) stanie się faktem wtedy, kiedy Platforma Obywatelska będzie rządzić". Zapewniła, że będzie to jeden z jej pierwszych projektów po wygranych wyborach.

Gra wyborcza?

Komentując projekt złożony w piątek przez PiS, premier powiedziała, że takie działanie przed ostatnim posiedzeniem Sejmu to "nieuczciwa, czysta gra wyborcza".

- Ja nie zakładam złych intencji, ale liczę, że w związku z tym wtedy, kiedy Platforma Obywatelska wniesie ten projekt do Sejmu (...), że PiS również będzie zgodny co do tego, że stawka godzinowa nie może być niższa niż 12 zł - dodała

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.