USA, fermy drobiu: Pracownicy muszą chodzić w pieluchach przez brak przerw na toaletę

• Firmy Tyson Foods, Perdue Farms, Sanderson Farms i Pilgrim’s Pride odmawiają przerw toaletę - wynika z raportu Oxfam America.
• Pracownicy farm drobiu skarżą się, że nie mają czasu by załatwić swoje potrzeby i muszą chodzić w pieluchach.
• Może to mieć negatywne skutki zdrowotne dla zatrudnionych.

REKLAMA


Puls HR Puls HR

USA, fermy drobiu: Pracownicy muszą chodzić w pieluchach przez brak przerw na toaletę

PODZIEL SIĘ


Autor: PortalSpożywczy.pl/AT

www.portalspozywczy.pl

13 maj 2016 13:50


Drób jest najpopularniejszym mięsem w Stanach Zjednoczonych, a cały przemysł drobiarski przeżywa rozkwit. Nie wpływa to jednak na poprawę sytuacji pracowników, którzy skarżą się m.in. na niskie zarobki. Największy problem stanowi jednak brak odpowiednich przerw na toaletę, co zmuszą wielu pracowników największy amerykańskich ferm do chodzenia w pieluchach - wynika z raportu Oxfam America.

Z raportu Oxfam America wynika, że problemem jest rosnąca liczba chorób i dolegliwości pracowników ferm drobiarskich. Co więcej, wielu z nich w miejscu pracy atmosfery strachu. Mimo to, pracownicy podkreślają, że tym, co w największym stopniu uwłacza ich godności jest brak odpowiednich przerw na toaletę. Jest to uciążliwe przede wszystkim dla kobiet. Problem jest na tyle poważny, iż pracownicy zmuszeni są do ograniczania przyjmowania pożywienia oraz płynów, znoszenia bólu oraz dyskomfortu, a nawet chodzenia w pieluchach, aby ograniczyć czas związany z wyjściem do toalety.

Czytaj też: Nie warto siedzieć 8 godzin przy biurku

Jak podkreśla Oxfam America może to mieć negatywne skutki zdrowotne dla osób zatrudnionych na fermach drobiu.

Minor Sinclair, dyrektor Oxfam America US, zwraca uwagę, że wielu pracowników jest gotowych pogodzić się z całą sytuacją, aby uniknąć zwolnienia z pracy.

Pracownicy ferm zmuszeni są do ograniczania przyjmowania pożywienia oraz płynów, znoszenia bólu oraz dyskomfortu, a nawet chodzenia w pieluchach, aby ograniczyć czas związany z wyjściem do toalety (fot.shutterstock) Pracownicy ferm zmuszeni są do ograniczania przyjmowania pożywienia oraz płynów, znoszenia bólu oraz dyskomfortu, a nawet chodzenia w pieluchach, aby ograniczyć czas związany z wyjściem do toalety (fot.shutterstock)

- Byłem zaskoczony, kiedy pracownicy fermy drobiu w Arkansas powiedzieli mi, że ludzie regularnie muszą nosić pieluchy w zakładach pracy - przyznał Sinclair.

Z raportu organizacji humanitarnej Oxfam America wynika, że dostawcy mięsa, jak Tyson Foods, Perdue Farms, Sanderson Farms, a także Pilgrim’s Pride (4 największe firmy produkujące drób, skupiają 60 proc. rynku) odmawiają zatrudnionym przerw na załatwienie swoich potrzeb.

Tyson Foods zgodnie z obowiązującymi regulacjami wewnętrznymi gwarantuje co prawda swoim pracownikom przerwy na toaletę, jednak w świetle raportu Oxfam America są one niewystarczające.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.