Urzędy pracy nie pomagają bezrobotnym rodzicom

9,3 mln zł to kwota, jaką od początku roku urzędy pracy dostały na wsparcie dla bezrobotnych rodziców. Dla porównania, w ubiegłym roku resort pracy na aktywizację bezrobotnych do 30. roku życia przeznaczył aż 89 mln zł.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Urzędy pracy nie pomagają bezrobotnym rodzicom

PODZIEL SIĘ


Autor: Przegląd prasy/ Dziennik Gazeta Prawna

27 maj 2013 11:36


"Dziennik Gazeta Prawna" przypomina, że minister Władysław Kosiniak-Kamysz zapowiadał, że rodzice będą mięli możliwość składania za pośrednictwem urzędów pracy wniosków, np. o dotację na zapewnienie opieki nad dzieckiem.Okazuje się, że pieniędzy brakuje, a w większości urzędów nawet nie uzyska się informacji o takim wsparciu.

Na 16 województw aż w 6 żaden powiatowy pośredniak nie dostał funduszy na pomoc osobom wychowującym dziecko - podaje "Dziennik Gazeta Prawna".

Jak wynika z informacji przedstawionych w gazecie, urzędy mogły występować o dodatkowe wsparcie dla rodziców albo w formie powszechnych dotacji, albo programów specjalnych. W ramach pierwszej żaden pośredniak nie starał sie o wsparcie. Z kolei barierą przy korzystaniu z drugich okazały się przepisy, które jako warunek otrzymania środków wymagały wkładu własnego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.