Urząd (miejski) sfinansuje pracowników urzędowi (wojewódzkiemu)

Gdański Urząd Pracy sfinansuje wynagrodzenie i stypendia dla nowych pracowników pomorskiego urzędu wojewódzkiego. Ma to przyśpieszyć procedury zatrudniania przez pracodawców obcokrajowców.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Urząd (miejski) sfinansuje pracowników urzędowi (wojewódzkiemu)

PODZIEL SIĘ


Autor: pt

27 lut 2018 20:49


  • Już wkrótce kilkadziesiąt osób zasili szeregi Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego.
  • Środki na ten cel przeznaczy Gdański Urząd Pracy, który sfinansuje wynagrodzenie dla 10 nowych pracowników oraz stypendium dla ponad 30 stażystów.
  • Nowi pracownicy będą wspierać m.in. pracowników oddziału ds. Legalizacji Pobytu Cudzoziemców.

W połowie marca br. Pomorski Urząd Wojewódzki planuje utworzenie dziesięciu nowych miejsc pracy w Oddziale ds. Legalizacji Pobytu Cudzoziemców. Wszystkie wolne etaty sfinansuje, w ramach tzw. robót publicznych, Gdański Urząd Pracy i to właśnie ta instytucja zajmie się rekrutacją kandydatów.

- Słuchamy głosu gdańskich przedsiębiorców, którzy poszukują pracowników także wśród cudzoziemców. Dzisiaj procedura, uzyskania pozwolenia na pracę wydawanego przez Pomorski Urząd Wojewódzki, trwa ponad pół roku, najdłużej w Polsce. Wierzę, że dzięki naszemu wsparciu i zwiększeniu liczby pracowników oddziału ds. legalizacji pobytu cudzoziemców ten czas ulegnie skróceniu. Jest to realna odpowiedź na potrzeby gdańskich i pomorskich przedsiębiorców - mówi Aleksandra Dulkiewicz zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki gospodarczej.

Czytaj też: Polska mało atrakcyjna dla talentów

Nabór chętnych już ruszył. Osoby zainteresowane mogą się zgłaszać się do GUP-u. Podstawowymi wymaganiami jest posiadanie statusu osoby bezrobotnej oraz wykształcenie co najmniej średnie. Idealny kandydat musi natomiast legitymować się ukończonymi studiami na kierunku: prawo, administracja bądź psychologia. Osoby, które pozytywnie ukończą proces rekrutacji podejmą zatrudnienia na okres 6 miesięcy, a zaoferowane im wynagrodzenie wahać się będzie od 2 100 do 2 400 zł.

Po upływie tego okresu będzie możliwość kontynuowania zatrudnienia, jednak wyłącznie w przypadku ogłoszenia naboru na wolne stanowisko pracy i po pozytywnym ukończeniu procedury konkursowej.

- Zdajemy sobie sprawę z potrzeb pracodawców, którzy braki kadrowe w swoich firmach uzupełniają zatrudnianiem cudzoziemców. Robimy co w naszej mocy, aby zapewnić pracodawcom sprawną i terminową obsługę w Gdańskim Urzędzie Pracy - mówi Roland Budnik, dyrektor Gdańskiego Urzędu Pracy i dodaje:

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.