"Urlop Tuska" cieszy się popularnością i przynosi efekty

- Z urlopu rodzicielskiego, który przysługuje po półrocznym macierzyńskim, korzysta już 121 tys. Polaków - wynika z najnowszych danych ZUS za kwiecień. Udało się zahamować spadek liczby rodzących się dzieci.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

"Urlop Tuska" cieszy się popularnością i przynosi efekty

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/Rzeczpospolita

11 cze 2014 8:19


Roczny "urlop Tuska" cieszy się rosnącą popularnością. Jeszcze w styczniu korzystało z niego 77 tys. osób, czyli o prawie 40 proc. mniej niż obecnie. Ważniejsze jest jednak to, że zaczął on przynosić pierwsze efekty w postaci większej liczby rodzących się dzieci. "Rzeczpospolita" sprawdziła, ilu młodych Polaków przychodziło na świat w okresie styczeń-marzec w tym roku i w poprzednich latach.

Jak wynika z danych urzędu statystycznego, w trzech pierwszych miesiącach tego roku na świat przyszło 91,5 tys. dzieci. To o 1,2 tys. więcej niż rok wcześniej. Udało się tym samym odwrócić trend trwający od pięciu lat. W pierwszym kwartale 2009 r. na świat przyszło 112 tys. młodych Polaków, w kolejnych latach ich liczba się zmniejszała (poza wyjątkiem w 2012 r.), by sięgnąć dna w 2013 r. Liczba odnotowanych urodzeń wyniosła wtedy 90,3 tys.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.