Ulgi podatkowe dla pracodawców tworzących żłobki i przedszkola

W wykazie rządowych projektów, których II czytanie miałoby odbyć się w lipcu, znalazła się propozycja wprowadzenia ulg podatkowych na tworzenie i prowadzenie m.in. żłobków.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Ulgi podatkowe dla pracodawców tworzących żłobki i przedszkola

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

28 cze 2015 10:47


Jest już gotowa lista - którą poznała PAP - projektów, nad którymi prace finalizowane mają być w lipcu. To wykaz projektów ustaw skierowanych do komisji sejmowych, dla których zaplanowano termin przedstawienia sprawozdania do II czytania, co oznacza, że prace nad projektem kończą się. W przypadku zgłoszenia poprawek w II czytaniu, projekt ponownie trafia do komisji, ale następnie poddawany jest już pod głosowanie.

Czytaj też: Ogromne zainteresowanie żłobkami na uczelniach

W wykazie rządowych projektów, których II czytanie miałoby odbyć się w lipcu - znalazła się m.in. propozycja wprowadzenia ulg podatkowych na tworzenie i prowadzenie m.in. żłobków. Projekt zmian w CIT i PIT pozwala zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów wydatki poniesione przez pracodawców na utworzenie żłobka, klubu dziecięcego lub przedszkola przyzakładowego, a także poniesione koszty utrzymania tych instytucji.

Czytaj też: Inwestycja w szkoły zawodowe i żłobki w firmach. To plan na 4 lata

Według szacunków resortu finansów, realizacja ustawy miałaby kosztować ponad 100 milionów złotych. Projekt jest realizacją postanowienia z ubiegłorocznego expose premier Ewy Kopacz.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.