Ukraińcy i Chińczycy chętnie podejmują pracę w Polsce

Ogółem w 2013 r. polskie urzędy wydały cudzoziemcom 39078 pozwoleń na pracę. Najwięcej z nich trafiło do obywateli Ukrainy i Chin.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Ukraińcy i Chińczycy chętnie podejmują pracę w Polsce

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

28 maj 2014 10:36


Zgodnie z danymi Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, w 2013 r. o pozwolenie o pracę wystąpiło 21252 Ukraińców, a otrzymało je 20416 z nich. Tuż za nimi najliczniejszą grupą cudzoziemców ubiegającą się o pozwolenie na pracę w naszym kraju byli Chińczycy.

Jak podaje "Dziennik Gazeta Prawna" Chińczycy i Ukraińcy stanowili niemal 40 proc. wszystkich cudzoziemskich przedstawicieli kadry kierowniczej, doradców i ekspertów którzy otrzymali propozycje pracy w Polsce (ok. 3 tys. pozwoleń). Nasi wschodni sąsiedzi przewodzą również wśród robotników wykwalifikowanych i pracowników przy pracach prostych, którym wydano pozwolenie na pracę w Polsce.

Jak podaje dziennik, w Polsce o wydanie zezwolenia wnioskuje osoba prawna lub fizyczna, która ma zamiar zatrudnić obcokrajowca, a nie sam cudzoziemiec. Odpowiedni wniosek - dostępny na stronach Urzędów Wojewódzkich - powinien być złożony co najmniej 30 dni przed planowanym terminem zatrudnienia, bądź jego przedłużeniem.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.