UE zaniepokojona warunkami pracy w Bangladeszu

0 0
UE zaniepokojona warunkami pracy w Bangladeszu

Po katastrofie w fabryce odzieży w Bangladeszu, w której zginęły setki ludzi, Unia Europejska wyraziła we wtorek poważne zaniepokojenie warunkami pracy w tym kraju i poinformowała, iż rozważa działania na rzecz ich poprawy.

UE jest największym partnerem handlowym Bangladeszu. Odzież wyrabiana w zawalonej fabryce miała trafić do sprzedaży w Europie i Kanadzie.

"Unia Europejska obecnie rozważa odpowiednie działania, m.in. poprzez System Preferencji Generalnych (GSP), dzięki któremu Bangladesz ma w tej chwili bezcłowy i bezkwotowy dostęp do unijnego rynku (...) w ramach odpowiedzialnego zarządzania łańcuchem dostaw także z krajów rozwijających się" - brzmiało oświadczenie biur szefowej unijnej dyplomacji Catherine Ashton i komisarza ds. handlu Karela de Guchta.

Również odbiorcy w Kanadzie planują określenie zasad, na jakich dostarczane będą produkty z Bangladeszu. W czasie nadzwyczajnego posiedzenia kanadyjskiej Rady ds. Handlu Detalicznego, reprezentującej 43 tys. sklepów, omówiono plany współpracy z organizacjami międzynarodowymi oraz banglijskim rządem, a także próbowano znaleźć sposoby dotyczące poprawy bezpieczeństwa w przemyśle odzieżowym w Bangladeszu.

W fabryce odzieży w pobliżu stolicy Bangladeszu, która zawaliła się 24 kwietnia, zginęło co najmniej 390 ludzi. Katastrofa jest najtragiczniejszym wypadkiem, jaki kiedykolwiek wydarzył się w przemyśle włókienniczym tego kraju.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.