Trzeba ulg podatkowych dla przedsiębiorców tworzących nowe miejsca pracy

Posłowie SP postulują wprowadzenie ulg podatkowych dla przedsiębiorców tworzących nowe miejsca pracy i ustalenie terminów, w których urzędnicy będą zobowiązani do podejmowania decyzji. Państwo nie powinno przeszkadzać przedsiębiorcom - podkreślają.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Trzeba ulg podatkowych dla przedsiębiorców tworzących nowe miejsca pracy

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

19 cze 2013 14:53


O konieczności wprowadzenia udogodnień dla przedsiębiorców mówił we wtorek na konferencji prasowej w Sejmie lider SP Zbigniew Ziobro. "Państwo jest wtedy uczciwe wobec przedsiębiorcy, gdy wie on na czym stoi, kiedy jest pewien, że rzeczywistość prawna, podatkowa, w której się porusza, nie będzie nagle zmieniana i co rusz inaczej interpretowana" - mówił Ziobro.

Jego zdaniem problemy przedsiębiorców często wynikają z obowiązywania złego prawa lub z "jego nieżyczliwej i nie zawsze merytorycznej" interpretacji. Ziobro mówił też, że prowadzący działalność gospodarczą często są "skołowani" wzajemnie się wykluczającymi orzeczeniami izb skarbowych. "Funkcjonowanie na rynku w takiej sytuacji przypomina poruszanie się po polu minowym" - ocenił.

Oświadczył, że "SP domaga się stworzenia jasnych reguł gry, precyzyjnego prawa, zlikwidowania wielu zbędnych obciążeń, wprowadzenia zachęt podatkowych i ulg dla przedsiębiorców tworzących nowe miejsca pracy".

Ziobro dodał, że jego ugrupowanie oczekuje też, że państwo będzie premiować te przedsiębiorstwa, które podejmują działania w zakresie wprowadzania innowacji.

Poseł SP Tomasz Górski mówił, że prawo jest zbyt złożone i nawet doradcy podatkowi mają problemy ze zrozumieniem przepisów. "Jak ma działać mały i średni przedsiębiorca, gdy nie ma szans na stabilność przepisów podatkowych?" - pytał.

Z kolei szef klubu SP Arkadiusz Mularczyk mówił, że z konsultacji, jakie przeprowadził z przedsiębiorcami, wynika, że przeszkadza im też "represyjny system finansowy i budzące wątpliwości decyzje wymiaru sprawiedliwości". "To utrudnia im konkurowanie z przedsiębiorcami innych krajów" - zaznaczył. Dodał, że "państwo polskie nie powinno przeszkadzać polskim przedsiębiorcom, wtedy oni sobie poradzą".

Mularczyk przypomniał też działania SP na rzecz wsparcia przedsiębiorców: akcję "nie dla kradzieży do 1000 zł", złożenie w Sejmie projektu ustawy o obniżeniu opłaty interchange i sprzeciw wobec wprowadzenia pakietu klimatycznego, a także przygotowanie projektu ustawy ograniczającej liczbę kontroli u osób prowadzących działalność gospodarczą.
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.