Telewizja Polska chce pomóc w aktywizacji niepełnosprawnych

0 0
Telewizja Polska chce pomóc w aktywizacji niepełnosprawnych
Porozumienie ma służyć aktywizacji i integracji niepełnosprawnych. (Fot.: Youtube)

Minister Elżbieta Rafalska, Pełnomocnik Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych Krzysztof Michałkiewicz, prezes Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych Robert Kwiatkowski i prezes TVP Jacek Kurski podpisali porozumienie w sprawie współpracy na rzecz osób niepełnosprawnych.

Porozumienie to będzie służyć m.in. szeroko pojętej aktywizacji i społecznej integracji osób niepełnosprawnych, promowaniu zwiększania ich udziału w życiu publicznym i zawodowym, a także budowaniu społecznej akceptacji dla ich aspiracji życiowych.

– Wśród obowiązków, jakie mamy wobec osób niepełnosprawnych, jest też zapewnienie im możliwości pełnego dostępu do informacji – przekonywała minister Rafalska. – Tu właśnie widzę ważną rolę dla Telewizji Polskiej, która może do nich dotrzeć, często w formie ułatwiającej odbiór. Nie bez znaczenia jest też informowanie o kierowanych do tego środowiska działaniach, organizowanych wydarzeniach czy propagowanie dobrych praktyk - dodała.

Jednym z najważniejszych zadań, postawionych przez sygnatariuszami porozumienia, jest realizacja postanowień ratyfikowanej przez Polskę Konwencji ONZ o prawach osób niepełnosprawnych.

Celem porozumienia jest także zwiększanie dostępności osób niepełnosprawnych do programów nadawanych przez Telewizję Polską i popularyzowanie działań na rzecz umożliwienia osobom niepełnosprawnym pełnego uczestnictwa w życiu społecznym i zawodowym.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.