Szydło: W czasie rządów PiS powstało 1,4 mln miejsc pracy. Kopacz: Będziecie zarabiać tak, jak na Zachodzie

0 0
Szydło: W czasie rządów PiS powstało 1,4 mln miejsc pracy. Kopacz: Będziecie zarabiać tak, jak na Zachodzie
Debata liderek PO i PiS dotyczyła spraw gospodarczych i społecznych, spraw zagranicznych i bezpieczeństwa oraz ustroju państwa. /Fot. wikipedia commons/PTWP

Beata Szydło wyliczała podczas debaty politycznej, że za czasów jej partii zatrudnienie rosło, gospodarka się rozwijała, a podatki były obniżane. Ewa Kopacz zapewniła, że młodzi Polacy nie będą wyjeżdżali, jeżeli będą mieli taką samą jakość życia jak za granicą, jeżeli będą mieli w Polsce pracę.

Ponadgodzinna, poniedziałkowa (19 października) debata liderek PO i PiS została podzielona na cztery części - pierwsza dotyczyła spraw gospodarczych i społecznych, druga - spraw zagranicznych i bezpieczeństwa, trzecia - ustroju państwa. Na koniec debaty obie liderki miały czas na swobodną wypowiedź.

Zarówno Kopacz, jak i Szydło kilkakrotnie przypominały najważniejsze zagadnienia programowe swych ugrupowań.

Obecna premier mówiła o proponowanych przez PO zmianach podatkowych, gdzie dotychczasowy PIT i składki na ZUS i NFZ miałyby zostać zastąpione nowym podatkiem dochodowych, a także postulacie dotyczącym jednolitego kontraktu, który miałby rozwiązać m.in. problem "umów śmieciowych".

Kandydatka PiS, pokazując niebieski segregator z napisem "Ustawy na pierwsze 100 dni", zapewniła, że to jej umowa z obywatelami. Wśród zadań na pierwszy okres rządów umieściła m.in.: ofertę obniżenia (z 19 do 15 proc.) CIT, 500-złotowego dodatku na dzieci czy wyboru rodziców ws. wieku szkolnego.

Kopacz prezentowała się jako obrończyni wolności Polaków i praw kobiet. Szydło podkreślała, że dla niej ważni są zwykli Polacy - ci, z którymi miała wielokrotnie okazję rozmawiać podczas kampanijnych podróży po Polsce.

Wiceszefowa PiS zwracała się do swej rozmówczyni: "pani przewodnicząca". Jak wyjaśniła na początku debaty, obie reprezentują ugrupowania polityczne, które ubiegają się o przywilej tego, by wziąć odpowiedzialność za Polskę w najbliższych czterech latach.

1,3 miliona miejsc pracy

W części gospodarczej wiceszefowa PiS zapewniła, że ma przygotowany program.

- Mam przygotowane projekty ustaw, dotyczące zarówno programu wsparcia rodzin - 500 złotych na każde dziecko, ustawy podatkowe, przede wszystkim te dla przedsiębiorców - CIT 15 proc., przedsiębiorcy będą wiedzieli, jak zagospodarować, zainwestować te projekty, mamy też proponowane zmiany podatku VAT, żeby ten system uszczelnić i by te pieniądze wpływały do budżetu - powiedziała Szydło. Zapewniła, że PiS wie, jak to zrobić.

Jak mówiła, za rządów jej partii przez dwa lata odnotowano najwyższy po 1989 roku wzrost gospodarczy.

- Utworzyliśmy 1,3 mln miejsc pracy, obniżaliśmy podatki - nie tak jak PO, która mówiła, że obniży, a podwyższała podatki. Mamy program "bilion na rozwój", Narodowy Program Zatrudnienia, który jest kierowany do młodych ludzi - zaznaczyła wiceprezes PiS.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.