Szydło: Jeszcze w tej kadencji Sejm może obniżyć wiek emerytalny i podnieść kwotę wolną od podatku

- Jeżeli prawdą jest to, co dzisiaj deklaruje Ewa Kopacz na swoich bilbordach, że słucha, rozumie i pomaga, to znaczy, że powinna posłuchać ludzi i powinna PO nad takimi projektami pracować - mówi Beata Szydło, wiceprezes PiS i kandydatka na premiera.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Szydło: Jeszcze w tej kadencji Sejm może obniżyć wiek emerytalny i podnieść kwotę wolną od podatku

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/jk

6 sie 2015 12:19


Szydło pytana była w czwartek w radiowej Trójce m.in. o to, czy uważa, że prezydent Andrzej Duda powinien zaraz po zaprzysiężeniu, jeszcze w tej kadencji Sejmu, złożyć projekty obniżające wiek emerytalny oraz podnoszące kwotę wolną od podatku, czy też powinien poczekać na nową kadencję Sejmu.

Czytaj też: Szczurek: Nie stać nas na podniesienie kwoty wolnej od podatku do 8 tys. zł

"Przede wszystkim prezydent nie ma możliwości wpływania na podejmowanie decyzji przez parlament. Ta rzecz, którą może zadeklarować prezydent Andrzej Duda i zrobił to - to jest deklaracja właśnie przygotowania i złożenia tych projektów. Zadeklarował, że złoży je natychmiast po objęciu urzędu (...). Z tego co wiem, to prace nad tymi projektami trwają, są przygotowywane. Nie wiem, czy pan prezydent będzie je składał w tej kadencji, czy w przyszłej kadencji Sejmu" - poinformowała.

Polacy chcą obniżenia wieku emerytalnego

Zaznaczyła, że obniżenia wieku emerytalnego chcą Polacy. "Jeżeli tego chcą Polacy, to obowiązkiem i prezydenta, i parlamentu jest nad sprawą się pochylić. Moim zdaniem złożenie w tej kadencji Sejmu tych projektów ustaw i przede wszystkim praca parlamentu nad tymi ustawami byłoby niczym innym, jak odniesieniem się do tego, czego oczekują Polacy" - mówiła Szydło.

PO powinno zacząć pracować nad projektem

"Czasu jest mało. Natomiast, jeżeli prawdą jest to, co dzisiaj deklaruje Ewa Kopacz na swoich bilbordach, że słucha, rozumie i pomaga, to znaczy, że powinna posłuchać ludzi i powinna PO nad takimi projektami pracować" - mówiła. Jej zdaniem można podać przykłady projektów ustaw, które były dużo szybciej procedowane w parlamencie.

"Nic nie stoi na przeszkodzie, żebyśmy się tym zajęli. Oczywiście, jeżeli obecna koalicja rządząca nie będzie chciała tych projektów ustaw przyjąć czy nad nimi pracować, to w następnej kadencji Sejmu - dla mnie rzeczą oczywistą jest to - my to przeprowadzimy" - zadeklarowała.

Powrót do poprzedniego wieku emerytalnego

Szydło pytana była także, czy projekt prezydencki przywróci poprzedni wiek emerytalny, czy też go obniży. "Pan prezydent w tej chwili przygotowuje ten projekt poza klubem parlamentarnym PiS, więc ja nie umiem (...) powiedzieć, jakie są szczegóły" - powiedziała.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

2 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Alina 2015-08-06 14:45:25

Umożliwić niepełnosprawnym, tym którzy mogą i chcą pracować podjąć dodatkowe zatrudnienie nie zabierając renty i dać im szansę płacić podatki. Znajdą się pieniądze na ochronę zdrowia i obniżenie wieku emerytalnego. Skonsolidować merytorycznie ZUS, Skarbówkę i NFZ oraz KRUS a pracowników administracyjnych- operacyjnych wydzielić i da to oszczędności przy jednoczesnej masowej informatyzacji.

Realo 2015-08-06 14:35:21

Pani Szydło mydlicie ludziom oczy a ludzie naiwni głosowali na Dudę, co to da szaremu obywatelowi praktycznie nic. Ustawa przejdzie lub nie przejdzie a jak przejdzie, to za chwilę za ten wasz myk ala mydlenie oczu zapłacą wszyscy Polacy z własnej kieszeni. Nowy kierunek powinien wyeliminować zjadaczy budżetu: kopalnie, kościół w tym wstrzymanie rozdawania Polskiego majątku który "niby należał do Kościoła i dawnych Panów, którzy przez wieki utrzymywali w polsce białe niewolnictwo - pańszczyznę i czerpali z tego zyski tj. od XIV w do 1811 -1861 zniesienie pańszczyzny. A jak się będziecie trzymać Kościoła to popłyniecie w następnych wyborach, bo społeczeństwo ma dość czarnej obłudy !!!