Szydło: Jeszcze w tej kadencji Sejm może obniżyć wiek emerytalny i podnieść kwotę wolną od podatku

0 0
Szydło: Jeszcze w tej kadencji Sejm może obniżyć wiek emerytalny i podnieść kwotę wolną od podatku
- W programie PiS jest powrót do poprzedniego wieku emerytalnego, czyli 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn - mówi Beata Szydło (Fot. PTWP)

- Jeżeli prawdą jest to, co dzisiaj deklaruje Ewa Kopacz na swoich bilbordach, że słucha, rozumie i pomaga, to znaczy, że powinna posłuchać ludzi i powinna PO nad takimi projektami pracować - mówi Beata Szydło, wiceprezes PiS i kandydatka na premiera.

Szydło pytana była w czwartek w radiowej Trójce m.in. o to, czy uważa, że prezydent Andrzej Duda powinien zaraz po zaprzysiężeniu, jeszcze w tej kadencji Sejmu, złożyć projekty obniżające wiek emerytalny oraz podnoszące kwotę wolną od podatku, czy też powinien poczekać na nową kadencję Sejmu.

Czytaj też: Szczurek: Nie stać nas na podniesienie kwoty wolnej od podatku do 8 tys. zł

"Przede wszystkim prezydent nie ma możliwości wpływania na podejmowanie decyzji przez parlament. Ta rzecz, którą może zadeklarować prezydent Andrzej Duda i zrobił to - to jest deklaracja właśnie przygotowania i złożenia tych projektów. Zadeklarował, że złoży je natychmiast po objęciu urzędu (...). Z tego co wiem, to prace nad tymi projektami trwają, są przygotowywane. Nie wiem, czy pan prezydent będzie je składał w tej kadencji, czy w przyszłej kadencji Sejmu" - poinformowała.

Polacy chcą obniżenia wieku emerytalnego

Zaznaczyła, że obniżenia wieku emerytalnego chcą Polacy. "Jeżeli tego chcą Polacy, to obowiązkiem i prezydenta, i parlamentu jest nad sprawą się pochylić. Moim zdaniem złożenie w tej kadencji Sejmu tych projektów ustaw i przede wszystkim praca parlamentu nad tymi ustawami byłoby niczym innym, jak odniesieniem się do tego, czego oczekują Polacy" - mówiła Szydło.

PO powinno zacząć pracować nad projektem

"Czasu jest mało. Natomiast, jeżeli prawdą jest to, co dzisiaj deklaruje Ewa Kopacz na swoich bilbordach, że słucha, rozumie i pomaga, to znaczy, że powinna posłuchać ludzi i powinna PO nad takimi projektami pracować" - mówiła. Jej zdaniem można podać przykłady projektów ustaw, które były dużo szybciej procedowane w parlamencie.

"Nic nie stoi na przeszkodzie, żebyśmy się tym zajęli. Oczywiście, jeżeli obecna koalicja rządząca nie będzie chciała tych projektów ustaw przyjąć czy nad nimi pracować, to w następnej kadencji Sejmu - dla mnie rzeczą oczywistą jest to - my to przeprowadzimy" - zadeklarowała.

Powrót do poprzedniego wieku emerytalnego

Szydło pytana była także, czy projekt prezydencki przywróci poprzedni wiek emerytalny, czy też go obniży. "Pan prezydent w tej chwili przygotowuje ten projekt poza klubem parlamentarnym PiS, więc ja nie umiem (...) powiedzieć, jakie są szczegóły" - powiedziała.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (2)

  • Umożliwić niepełnosprawnym, tym którzy mogą i chcą pracować podjąć dodatkowe zatrudnienie nie zabierając renty i dać im szansę płacić podatki. Znajdą się pieniądze na ochronę zdrowia i obniżenie wieku emerytalnego. Skonsolidować merytorycznie ZUS, Skarbówkę i NFZ oraz KRUS a pracowników administracyjnych- operacyjnych wydzielić i da to oszczędności przy jednoczesnej masowej informatyzacji.
  • Pani Szydło mydlicie ludziom oczy a ludzie naiwni głosowali na Dudę, co to da szaremu obywatelowi praktycznie nic. Ustawa przejdzie lub nie przejdzie a jak przejdzie, to za chwilę za ten wasz myk ala mydlenie oczu zapłacą wszyscy Polacy z własnej kieszeni. Nowy kierunek powinien wyeliminować zjadaczy budżetu: kopalnie, kościół w tym wstrzymanie rozdawania Polskiego majątku który "niby należał do Kościoła i dawnych Panów, którzy przez wieki utrzymywali w polsce białe niewolnictwo - pańszczyznę i czerpali z tego zyski tj. od XIV w do 1811 -1861 zniesienie pańszczyzny. A jak się będziecie trzymać Kościoła to popłyniecie w następnych wyborach, bo społeczeństwo ma dość czarnej obłudy !!!

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.