Szef może zwolnić za korzystanie z internetu w celach prywatnych podczas pracy

0 0
Szef może zwolnić za korzystanie z internetu w celach prywatnych podczas pracy

Przeglądanie Facebook'a czy internetowe zakupy w miejscu pracy mogą mieć poważne konsekwencje. Pracownik, który swój czas pracy przeznacza na korzystanie z internetu w celach prywatnych, może zostać za to zwolniony.

Zakupy w sieci, przeglądanie portali społecznościowych lub innych stron internetowych w celach prywatnych powoli staje się normą. Z Ogólnopolskiego Badania Pracowników „Internet w pracy" z 2010 roku wynika, że co trzeci pracownik robi to codziennie. Korzystanie z internetu w pracy w celach prywatnych to łamanie przepisów i w konsekwencji może prowadzić nawet do zwolnienia - czytamy w „Dzienniku Gazecie Prawnej".

W Kodeksie pracy wyraźnie zostało podkreślone, że w trakcie czasu pracy pracownik pozostaje do dyspozycji pracodawcy. Również obowiązki zatrudnionego zostały w kodeksie sprecyzowane. Musi on rzetelnie wykonywać swoje obowiązki, a także dbać o dobro firmy i chronić poufne informacje, które mogłyby zaszkodzić przedsiębiorstwu. Zdecydowanie zatrudniony nie robi tego, gdy przegląda witryny internetowe i naraża służbowy komputer na atak wirusa czy programu szpiegowskiego.

Jak podaje „DGP" złamanie regulaminu w pracy może prowadzić do upomnienia i nagany oraz wstrzymania premii. Pracownik może również zostać zwolniony dyscyplinarnie. Zanim jednak pracodawca wypowie umowę musi nałożyć karę porządkową.

 

POLECAMY

KOMENTARZE (1)

  • i bardzo dobrze, podobnie powinno być za wypady na papierosa co 30 min. A później nadgodzinki, i och jak dużo pracy.... A dotyczy także urzędów i instytucji państwowych ? :-))

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.