www.rynekzdrowia.pl

Sprawdż, czy pracodawca odprowadza składki zdrowotne. Inaczej słono zapłacisz

0 0
Sprawdż, czy pracodawca odprowadza składki zdrowotne. Inaczej słono zapłacisz
od koniec 2015 r. ponad 600 tys. osób, głównie młodych i studentów, miało w eWUŚ status osoby nieubezpieczonej. (fot. pixabay)

W ciągu dwóch lat (2013-2015) Fundusz wystawił 8,2 tys. rachunków za usługi medyczne. Pacjenci, którzy nie byli ubezpieczeni mają do zapłacenia 10,7 mln zł. Warto na bieżąco kontrolować, czy pracodawca wywiązuje się z obowiązku odprowadzania składek.

Jak informuje Gazeta Wyborcza, pod koniec 2015 roku ponad 600 tys. osób, głównie młodych i studentów, miało w eWUŚ status osoby nieubezpieczonej. Czasem winny jest system, czasem opóźnienie w spływaniu danych o składkach. Bywa, że pracodawca zalega z ich płaceniem albo zapomnimy zgłosić dziecko i małżonka do ubezpieczenia, np. podczas zmiany pracy. Problem miewają również studenci, którzy zdecydowali się na dorabianie w trakcie wakacji.

Można też znaleźć się poza systemem na własne życzenie, np. pracując na czarno, nie rejestrując się w urzędzie pracy i nie mając nikogo, kto może nas podpiąć pod swoje ubezpieczenie. Problemu nie ma, kiedy zaległość dotyczy kwoty poniżej 100 zł odpowiadającej pojedynczej wizycie u lekarza rodzinnego czy specjalisty - o taką sumę NFZ się nie upomina.

Więcej tutaj.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.