Spór o LepszaPraca.pl. Kto tak naprawdę założył platformę rekrutacyjną?

Niedoszli wspólnicy Kamila Paśko, prezesa platformy LepszaPraca.pl - Łukasz Stryjski i Hubert Mądry - uważają, że też są pomysłodawcami i założycielami tej platformy rekrutacyjnej. W ich opinii Tomasz Szpikowski, szef Bergmann Engineering nie jest zaś jej współzałożycielem.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Spór o LepszaPraca.pl. Kto tak naprawdę założył platformę rekrutacyjną?

PODZIEL SIĘ


Autor: Jolanta Miśków

1 wrz 2016 14:07


Chodzi o platformę rekrutacyjną LepszaPraca.pl, na której pojawiają się oferty pracy z nagrodami za polecenie pracowników. Założyć ją miał Kamil Paśko.

Jak twierdzą jednak Łukasz Stryjski oraz Hubert Mądry, panowie i owszem współpracowali z Kamilem Paśko w ramach wspólnego przedsięwzięcia gospodarczego, jednak Tomasz Szpikowski nie brał nigdy udziału w etapie tworzenia platformy internetowej lepszapraca.com.

Stryjski i Mądry skontaktowali się z nami w tej sprawie zaraz po tym jak agencja informacyjna Newseria, w lipcowym materiale, przedstawia Tomasza Szpikowskiego jako współzałożyciela platformy rekrutacyjnej LepszaPraca.pl.

Czyj to był pomysł?

Obaj panowie utrzymują, że są współtwórcami pomysłu i koncepcji na stworzenie strony internetowej o funkcjonalnościach wykorzystanych w budowie strony internetowej lepszapraca.pl, natomiast Kamil Paśko był jedynie wykonawcą od strony technicznej pomysłów i koncepcji stworzonej oraz opracowanej w całości przez Stryjskiego i Mądrego.

Co prawda Paśko, Stryjski i Mądry we trójkę zamierzali zawiązać spółkę, jednak - jak twierdzą reprezentowani przez kancelarię panowie - ostatecznie Kamil Paśko wycofał się ze wcześniejszych uzgodnień i do tego nie doszło.

Jeszcze w trakcie trwania współpracy z Kamilem Paśko, Hubert Mądry oraz Łukasz Stryjski zawiązali 12 czerwca 2015 r. Lepsza Praca sp. z o.o., "w celu kontynuowania projektu, z którego ostatecznie wycofał się Kamil Paśko". Spółka ta została wpisana do rejestru przedsiębiorców 12 sierpnia ubiegłego roku.

Co było dalej?

Według Stryjskiego i Mądrego, Kamil Paśko rozpoczął prowadzenie własnej działalności gospodarczej, wykorzystując efekty pracy wykonanej wcześniej na ich zlecenie - 2 lutego 2016 r. Paśko rozpoczął prowadzenie działalności gospodarczej w formie spółki Grupa Lepsza Praca, którą potem przekształcił w spółkę do której dołączył Tomasz Szpikowski (właśnie w związku z tym wydarzeniem Hubert Mądry i Łukasz Stryjski podjęli działania prawne w celu dochodzenia praw autorskich, które - ich zdaniem - zostały naruszone przez Kamila Paśko).

Co ciekawe rozsierdzeni Hubert Mądry i Łukasz Stryjski po tym fakcie zmienili nazwę założonej spółki Lepsza Praca na... Bergermann (wpis zmiany miał miejsce 16 czerwca 2016 r.). Nowa nazwa spółki od razu nasuwa skojarzenie z firmą Bergman Engineering, której prezesem i założycielem jest Tomasz Szpikowski.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

2 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Kamil Paśko 2016-09-01 18:41:37

@SM - może i chciałbym aby tak było ale niestety nie :( Kiedy rodzi się sukces, to nagle znajdują się jego przybrani ojcowie.... Tak jak pisałem panowie Stryjski i Mądry nie kiwnęli nawet palcem aby współtworzyć Platformę a w dodatku bezczelnie założyli spółkę beze mnie. Jeśli chodzi o Panią Swobodę, to jej działalność gospodarcza została założona 7 miesięcy po założeniu tamtej spółki, więc pretensje o podobną nazwę może mieć tylko do siebie. Ja domenę lepszapraca.pl i lepszapraca.com miałem kupione już duuuuuużo wcześniej

SM 2016-09-01 15:30:48

A kogo to interesuje ? Czy to jakiś chwyt marketingowy aby stworzyc SZUM MEDIALNY i pomóc w promocji platformy ?