Spór o LepszaPraca.pl. Kto tak naprawdę założył platformę rekrutacyjną?

0 0
Spór o LepszaPraca.pl. Kto tak naprawdę założył platformę rekrutacyjną?
Kto tak naprawdę jest założycielem platformy rekrutacyjnej Lepsza Praca? (fot. lepszapraca.pl)

Niedoszli wspólnicy Kamila Paśko, prezesa platformy LepszaPraca.pl - Łukasz Stryjski i Hubert Mądry - uważają, że też są pomysłodawcami i założycielami tej platformy rekrutacyjnej. W ich opinii Tomasz Szpikowski, szef Bergmann Engineering nie jest zaś jej współzałożycielem.

Chodzi o platformę rekrutacyjną LepszaPraca.pl, na której pojawiają się oferty pracy z nagrodami za polecenie pracowników. Założyć ją miał Kamil Paśko.

Jak twierdzą jednak Łukasz Stryjski oraz Hubert Mądry, panowie i owszem współpracowali z Kamilem Paśko w ramach wspólnego przedsięwzięcia gospodarczego, jednak Tomasz Szpikowski nie brał nigdy udziału w etapie tworzenia platformy internetowej lepszapraca.com.

Stryjski i Mądry skontaktowali się z nami w tej sprawie zaraz po tym jak agencja informacyjna Newseria, w lipcowym materiale, przedstawia Tomasza Szpikowskiego jako współzałożyciela platformy rekrutacyjnej LepszaPraca.pl.

Czyj to był pomysł?

Obaj panowie utrzymują, że są współtwórcami pomysłu i koncepcji na stworzenie strony internetowej o funkcjonalnościach wykorzystanych w budowie strony internetowej lepszapraca.pl, natomiast Kamil Paśko był jedynie wykonawcą od strony technicznej pomysłów i koncepcji stworzonej oraz opracowanej w całości przez Stryjskiego i Mądrego.

Co prawda Paśko, Stryjski i Mądry we trójkę zamierzali zawiązać spółkę, jednak - jak twierdzą reprezentowani przez kancelarię panowie - ostatecznie Kamil Paśko wycofał się ze wcześniejszych uzgodnień i do tego nie doszło.

Jeszcze w trakcie trwania współpracy z Kamilem Paśko, Hubert Mądry oraz Łukasz Stryjski zawiązali 12 czerwca 2015 r. Lepsza Praca sp. z o.o., "w celu kontynuowania projektu, z którego ostatecznie wycofał się Kamil Paśko". Spółka ta została wpisana do rejestru przedsiębiorców 12 sierpnia ubiegłego roku.

Co było dalej?

Według Stryjskiego i Mądrego, Kamil Paśko rozpoczął prowadzenie własnej działalności gospodarczej, wykorzystując efekty pracy wykonanej wcześniej na ich zlecenie - 2 lutego 2016 r. Paśko rozpoczął prowadzenie działalności gospodarczej w formie spółki Grupa Lepsza Praca, którą potem przekształcił w spółkę do której dołączył Tomasz Szpikowski (właśnie w związku z tym wydarzeniem Hubert Mądry i Łukasz Stryjski podjęli działania prawne w celu dochodzenia praw autorskich, które - ich zdaniem - zostały naruszone przez Kamila Paśko).

Co ciekawe rozsierdzeni Hubert Mądry i Łukasz Stryjski po tym fakcie zmienili nazwę założonej spółki Lepsza Praca na... Bergermann (wpis zmiany miał miejsce 16 czerwca 2016 r.). Nowa nazwa spółki od razu nasuwa skojarzenie z firmą Bergman Engineering, której prezesem i założycielem jest Tomasz Szpikowski.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (2)

 • @SM - może i chciałbym aby tak było ale niestety nie :(
  Kiedy rodzi się sukces, to nagle znajdują się jego przybrani ojcowie....
  Tak jak pisałem panowie Stryjski i Mądry nie kiwnęli nawet palcem aby współtworzyć Platformę a w dodatku bezczelnie założyli spółkę beze mnie.
  Jeśli chodzi o Panią Swobodę, to jej działalność gospodarcza została założona 7 miesięcy po założeniu tamtej spółki, więc pretensje o podobną nazwę może mieć tylko do siebie.
  Ja domenę lepszapraca.pl i lepszapraca.com miałem kupione już duuuuuużo wcześniej
 • A kogo to interesuje ? Czy to jakiś chwyt marketingowy aby stworzyc SZUM MEDIALNY i pomóc w promocji platformy ?

POLECAMY

 • ZMIEŃ WIDOK:

 • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
 • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
  Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
  Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
 • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.