Spór Hiltona z agencją pracy AG+ zażegnany. Pracownicy dostaną swoje pieniądze?

0 0
Spór Hiltona z agencją pracy AG+ zażegnany. Pracownicy dostaną swoje pieniądze?

Blisko 250 kelnerów, pomocników kuchni i kucharzy po miesiącu pracy zostało zwolnionych z hotelu sieci Hilton w warszawskim Wawrze i nie otrzymało wynagrodzenia. Co było tego powodem?

W oficjalnym stanowisku przesłanym do nas przez DoubleTree by Hilton Hotel & Conference Centre Warsaw czytamy, że hotel nawiązał współpracę z agencją pracy tymczasowej AG+ w maju tego roku.

Więcej o sprawie pisaliśmy tutaj: Hilton zwalnia pracowników i nie chce płacić

Przedmiotem umowy było zatrudnienie za pośrednictwem agencji pracowników, którzy zgodnie z zawartą umową mieli posiadać odpowiednie kwalifikacje, doświadczenie zawodowe i odbyć szkolenia prowadzone przez agencję AG+. Zgodnie z umową, agencja na własny koszt miała również wyposażyć wszystkich pracowników w odpowiednie uniformy.

Czytaj też: Afera z outsourcingiem pracowniczym

Warunkiem koniecznym do podpisania przez hotel umowy było spełnienie przez agencję AG+ wymogu o zatrudnieniu pracowników na podstawie umowy o pracę. Agencja nie spełniła tego kluczowego warunku, zatrudniając pracowników na podstawie umów cywilnoprawnych.

Co więcej, AG+ oddelegowała pracowników nie posiadających odpowiedniego przeszkolenia i nie wyposażyła ich we wspomniane w umowie uniformy. W rezultacie pracownicy musieli nabyć je za własne pieniądze. Na tych podstawach hotel wypowiedział umowę agencji AG+ w trybie natychmiastowym.

Tymczasem Jarosław Kępczyński, szef agencji pracy tymczasowej AG+, powiedział dziennikarzom Tok FM, że hotel odmówił wypłaty tłumacząc to brakiem odpowiednich kwalifikacji. Problem miał polegać jednak na tym, że w trakcie wykonywania obowiązków nie było żadnych zastrzeżeń. Pojawiły się one dopiero po wystawieniu przez AG+ faktury.

Jak czytamy w oświadczeniu nadesłanym przez przedstawicieli DoubleTree by Hilton, pomimo niedotrzymania warunków umowy, hotel chciał rozliczyć się z agencja AG+ z tytułu świadczonych usług i zaproponował zapłatę około 75 proc. kwoty.

Od kilku tygodni prowadził również negocjacje mające na celu ustalenie wysokości kwot i terminów dokonania płatności. Zażądał także od agencji podpisania zobowiązania, że otrzymane od hotelu pieniądze zostaną wypłacone osobom, które wykonywały pracę w ramach umów cywilnoprawnych.

Po długich negocjacjach agencja i hotel podpisały 18 sierpnia 2014 r. odpowiednie porozumienie gwarantujące, że agencja AG+ wypłaci pracownikom pieniądze. W porozumieniu kończącym spór jest klauzula mówiąca o tym, że otrzymana kwota będzie w szczególności przeznaczona na wypłatę zobowiązań wobec pracowników, których agencja przysłała do hotelu.

 

POLECAMY

KOMENTARZE (2)

  • Nigdy więcej współpracy z takimi Gównianymi agencjami AG+/złodzieje/!
  • AG+ to agencja głupich cwaniaków i złodziei .Bardzo poniżają iokradają kelnerów(Łachudry,Łobuzy ).Okradają z godzin.Traktują ludzi gorzej niż niesegregowane śmieci.Jedno wielkie gówno ,czyli AG+NOWOCZESNY SYSTEM ZARZĄDZANIA PERSONELEM.Tak panie Jarku -kiciarzu,bajerancie !

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.