Solidarność domaga się oskładkowania wszystkich umów cywilnoprawnych

- Domagamy się oskładkowania wszelkich rodzajów umów na takich samych zasadach jak praca na etat - postuluje rzecznik Solidarności Marek Lewandowski.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Solidarność domaga się oskładkowania wszystkich umów cywilnoprawnych

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

4 mar 2014 20:05


- To jest początek realizacji postulatów Solidarności, my domagamy się oskładkowania wszelkich rodzajów umów na takich samych zasadach jak praca na etat. Oczywiście wiązałyby się z tym takie same uprawnienia, takie same obowiązki, takie same obciążenia - według zasady ta sama praca, te same warunki - mówił Lewandowski odnosząc się do przyjętego przez rząd projektu oskładkowania, do wysokości płacy minimalnej, umów-zleceń oraz oskładkowania wynagrodzeń członków rad nadzorczych.

Czytaj też: Prawo do zasiłku i wyższe świadczenia dla zatrudnienionych na umowę zlecenie

Jak tłumaczy to, co obecnie proponuje premier, to jest tylko i wyłącznie oskładkowanie umów zleceń, tylko i wyłącznie do wysokości minimalnego wynagrodzenia oraz oskładkowanie wynagrodzeń członków rad nadzorczych.

- Więc jest to daleko mniej niż my postulujemy, ale należy pozytywnie ocenić, że w ogóle ten proces się zaczyna - wyjaśnia.

- Wcześniej premier przedstawił taki czteropunktowy scenariusz dochodzenia do oskładkowania wszystkich rodzajów umów - mamy nadzieję, że się z tego wywiąże. Dopóki nie będzie podpisu prezydenta trudno dzisiejszą deklarację przyjmować jako coś gotowego. Premier wiele razy już nie dotrzymywał słowa. Czekamy aż stanie się to prawem stanowionym - mówi w imieniu Solidarności Marek Lewandowski.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.